מהי חברת מדף? (נקראת גם "חברת מגירה"):

חברות מדף הינם חברות מאוגדות ורשומות ברשם החברות במדינה מסויימת, ללא בעלים או מחזיקי מניות הרשומים כבעלי החברה. החברה למעשה בעלת שם רשמי תקין, אך היא במצב "רדום" ואינה פועלת או רשומה כמבצעת פעילות עסקית כלשהי. כל אזרח ישראלי או חברה ישראלית, יכולה לרכוש חברת מדף שכזו ולרשום בה את עצמם כבעלי המניות בחברה.

חברות מדף הינן חברות "נקיות" ללא היסטוריה מסחרית כלשהי, וללא חובות של דמי אגרה שנתיים או חובות אחרים. ישנם מספר יתרונות ברכישת חברת מדף, והראשון מבינהם הוא העובדה שבניגוד לרישום חברה רגילה ברשם החברות המקומי, ניתן להפוך לבעלים החוקיים של חברה זרה יום / יומיים בלבד.
יתרון נוסף הוא העובדה שחברת מדף היא חברה עם וותק. כך שבפעולות מסחריות או מכרזים מסויימים שיש צורך בחברה ותיקה כדי לעמוד בתנאי המכרז, שימוש בחברת מדף יכול להיות פיתרון מתאים.

החסרון בחברות מדף לעומת זאת, מתבטא בכך שאין לרוכש אפשרות לבחור את שם החברה ועליו להסתדר עם שם החברה הקיים. (במדינות מסויימות ניתן להחליף את השם לאחר מספר חודשים)

חברת מדף יכולה להיפתח ע"י משרד עו"ד מקומי או ע"י חברה כמו קומפני אקספרס. אך לא כל המדינות מאפשרות לרשום חברות מדף בתחומם. רשימה מעודכנת של המדינות והמרכזים הפיננסים בהם ניתן לפתוח חברות מדף נמצאת במשרדי קומפני אקספרס והינכם מוזמנים להציץ בה.

בכל זמן נתון, בקומפני אקספרס ישראל יש מגוון רחב של חברות מדף בקפריסין, הונג קונג, BVI, סינגפור ועוד והמבחר משתנה לפי הדרישות. במידה ואתם צריכים חברת מדף, צרו קשר עם נציגינו