ישראל היא מדינה קטנה ללא יותר מידי עודפים של קרקע לבנייה. לכן לא מעט אנשי עסקים מחפשים עסקאות נדל"ן איכותיות מעבר לים. זה יכול להיות כדירת נופש בקפריסין הטורקית או באיים הקריביים וזה יכול להיות נדל"ן בארה"ב או בגרמניה שמניב תשואה נאה, וגם יכול להיות בניין משרדים שלם במציאה חלומית.real2

בכל המקרים האלו, ע"מ להיות בעלים של נכסי נדל"ן, יש צורך להיות בעל אזרחות של המדינה בה נמצא הנכס. לכן, ישראלים רבים נשענים על מכרים, בני משפחה וחברים שיעשו עבורם את כל עינייני הרישום. אך בהרבה מאד מדינות, ישנה אפשרות נוספת להיות הבעלים של נדל"ן והיא בעזרת הקמת חברה בחו"ל. חברות אופשור המוקמות במדינת היעד מקבלות יחס שווה לאזרח (ברוב המקומות) וניתן לרשום את הבעלות על הנכס שלכם על שם החברה שתפתחו במיוחד לשם כך. לדוגמא, תוכלו לפתוח חברה בקפריסין (בעלות נמוכה) ולרשום אותה כבעלים של נכס בקפריסין. אותו דבר נהוג לעשות בארה"ב כאשר חברות בארה"ב מוקמות חדשות לבקרים בדיוק בשביל מטרה זו.

אנשי עסקים המעוניינים לרכוש נדל"ן בחו"ל או מתכננים לבצע השקעות בחו"ל, מוזמנים לבדוק את האפשרויות השונות להקמת חברה בחו"ל ופתיחת חשבון בנק בחו"ל לאו דווקא ביעד בו הם מתכננים לרכוש את הנכסים. חוקי מיסוי נכסים, שונים ממדינה למדינה וכדאי בהחלט לבדוק את ההשלכות של המיסוי לפני רכישת נכס בחו"ל.