ממשלת הונג קונג פרסמה בידיעון החודשי המופץ על ידה, תיקון לתקנות מס הכנסה המרחיב את הפטור ממס רווחי הון לחברות אופשור ולקרנות השקעה פרטיות (private equity funds). התוכנית הסופית תוגש לוועדה המחוקקת לקראת סוף מרץ 2015.

הונג קונג מבצעת מספר מהלכים יזומים בכדי לשפר את המוניטין של המדינה ולהפוך למרכז המוביל באסיה עבור קרנות השקעה פרטיות. מטרת התוכנית החדשה הינה לספק לחברות זרות המשמשות כקרנות פרייבט אקוויטי, פטור מלא ממס על רווחים שהושגו באמצעות מימוש חברות או נכסים שהתאגדו מחוץ להונג קונג.

שר האוצר של הונג קונג, KC צ'אן, אמר כי התוכנית החדשה תעזור לטריטוריה הסינית למשוך אליה עוד מנהלי קרנות פרטיות שיעבירו נכסים להונג קונג וירחיבו את הפעילות שלהם באסיה באמצעות קרנות פרטיות בהונג קונג, מהלך שיוביל בעתיד למקומות עבודה נוספים, להשקעות של כספים זרים ועלייה בביקוש לשירותים פיננסים במדינה כמו חשבים, כלכלנים, יועצי מס, עורכי דין מקומיים וכדומה.

תעשייה הקרנות הפרטיות בהונג קונג גדלה במהירות והגיע בשנה האחרונה ל-114.6 מיליארד דולר אמריקאי – עליה של 16% מהנתון הדומה של שנת 2013. 21% מכלל ההון באסיה מנוהל ע"י קרנות הון פרטיות.