האיחוד האירופי מבצע עדכון חשוב לרשימה השחורה המכילה את רשימת המדינות שאינן משתפות פעולה בתחום המיסוי. מהרשימה  הוסרו 3 מדינות והוספו 3 מדינות אחרות.
ב-13 למרץ המועצה האירופית הסירה מהרשימה את בחריין, איי מרשל וסיינט לוסיה. המדינות הללו התחייבו ברמה פוליטית גבוהה לתקן את תקנות הדיווח שלהם בהתאם לדרישות האיחוד האירופי. על יישום התחייבויות אלה יהיה פיקוח הדוק מצד המועצה.

יחד עם זאת, המועצה האירופית הוסיפה לרשימה את איי בהאמה, סנט קיטס & נוויס ואת איי הבתולה האמריקאים.
כאשר הרשימה פורסמה לראשונה, הסכימה המועצה להמתין עם בדיקת מערכות המס של האיים הקריביים אשר נפגעו מסופות ההוריקן בספטמבר 2017.
תהליך הבדיקה החל שוב בחודש ינואר 2018, כאשר האיחוד האירופי שלח מכתבי דרישה למדינות ברשימה וביקש להתחייב לנקיטת צעדים להקטנת החששות של האיחוד האירופי ממדיניות המס במדינות אלה. לדברי המועצה, איי בהאמה, סנט קיטס ונוויס ואיי הבתולה האמריקאים נוספו לרשימה כי הן לא הצליחו להתייחס ולהתחייב ברמה פוליטית גבוהה, לבקשות של האיחוד האירופי.

המועצה האירופית החליטה להוסיף את אנגווילה, אנטיגואה וברבודה, איי הבתולה הבריטיים (BVI)  ואת דומיניקה לנספח 2 של הרשימה, שכולל מדינות שתחייבו לבצע רפורמה במדיניות המס שלהן. מדינות הכלולות בנספח זה נתונות תחת פיקוח הדוק מצד המועצה, אך אינן ברשימה השחורה.
המועצה האירופי הכריזה כי היא בודקת גם את מערכות המס של איי טרקס וקייקוס.

הרשימה המקורית שהוצגה ב-5 לדצמבר 2017 כללה 17 מדינות. ולדיסלב גורנוב, שר הכלכלה של בולגריה, שכיום משמש כנשיא במועצה האירופית, אמר: "אני שמח לראות יותר ויותר מדינות, שהיו ברשימה בחודש דצמבר, מתחייבות לשנות את מדיניות המס שלהן באופן שישקיט את דאגות האיחוד האירופי. אנו קוראים לכל המדינות שנמצאות ברשימה לעשות כן, ואלה שכבר התחייבו לביצוע השינויים, ליישם אותם במועד. המטרה שלנו היא להגיע לשקיפות מס בכל העולם."

זו הפעם השניה שהאיחוד מוחק מדינות מהרשימה. ב-23 לינואר הוסרו מהרשימה והועברו לנספח 2, ברבדוס, גרנדה, קוריאה הדרומית, מקאו, מונגוליה, פנמה, טוניס ואיחוד האמירויות.
המדינות שנותרו ברשימה מתוך 17 מדינות המקוריות, הן: סמואה האמריקנית, גואם, נמיביה, פלאו, סמואה, טרינידד וטובגו.