דומיניקה היא אחת המדינות הקטנות בעולם וממוקמת באזור האיים האנטילים הקטנים בים הקאריבי. כלכלת המדינה, שמונה קצת פחות מ 80,000 תושבים, התבססה במשך שנים רבות על תיירות וחקלאות אך בשנים האחרונות מנסה למשוך אליה אנשי עסקים ומשקיעים ע"י מיסוי אפסי והטבות אחרות.

בדומיניקה ניתן להקים חברה זרה למטרות שונות מנדל"ן בחו"ל, דרך חברת אחזקות ועד כלי שייט וטייס. חברות אלו לא זקוקות לרישוי מסויים. אך חברות פורקס, גיימינג ואופציות בינאריות המעוניינות לפעול באמצעות חברה בדומיניקה, חייבות לפעות תחת רישיון המונפק ע"י רשויות דומיניקה (Regulated) .

בעבר היה ניתן לרשום חברות פורקס ובינארי ללא רישיון בדומיניקה, אך בעקבות שינויי הרגולציה בשנתיים האחרונות, ולחצים של בנקים בינלאומיים, יש חובת הוצאת רישיון לחברות בתחום זה.

חלק נוסף ממאמצי המדינה הזעירה למשוך אליה אנשים אמידים,  היא תוכנית  Citizenship by Investment) CBI) המאפשרת לכל אדם בעולם לקבל אזרחות של דומיניקה במידה וישקיע בסכום של 200,000$ או יותר בנדלן באי או בעסק אחר. יחד עם זאת, תוכנית ה CBI של דומינקה, מפוקחת ביותר ובדיקת נאותות נעשית לאזרחים המבקשים להצטרף לתוכנית. בדיקות אלו קיבלו מחמאות גם מממשלות זרות אחרות כגון אנגליה וקנדה והם מהוות דוגמא ומופת לכל שאר מדינות הקאריבים.

למידע נוסף