העולם המודרני של היום הביא אותנו למצב שבו כל עסק קטן בחור נידח בכל נקודה בעולם, יכול להפוך בעזרת האינטרנט לעסק משגשג שמרוויח מיליונים וכל זה ע"י שימוש במחשב עם חיבור לאינטרנט. בישראל ישנם עסקים רבים המספקים שירותי תיווך הנקראים "אפילאייט ", לאתרים גדולים בחו"ל ואתרים נוספים המתמקדים במכירה של מוצרים ללקוחות בחו"ל. עסקים אלו יכולים להראות רווחים נאים מאד היות וההוצאות שלהם לרוב אינן גבוהות.

הכנסות המתקבלות לחברות אפילייאט ישראליות או לעסקים קטנים המקבלים תשלומים קבועים מפרסום, כפופים למס הכנסה הישראלי בפרט אם ניתן להוכיח כי מקור ההכנסה, הינו בישראל. שיעור מס הכנסה שתשלמו כעוסק מורשה יכול להגיע ל 48% ולכך יש להוסיף כמובן תשלומים לביטוח לאומי ומע"מ.

אם תרצו לחסוך במיסים, תוכלו לעשות את הפעילות באינטרנט באמצעות חברה בע"מ. במידה ואתם פועלים באמצעות חברה ישראלית, יחול שיעור מופחת של 25% בשנת 2012. אך אם לקוחותיכם נמצאים בחו"ל ורוב ההכנסות של העסק מגיעות מחו"ל, יש באפשרותכם להשתמש בדרך אטרקטיבית אחרת והיא לפעול באמצעות חברה זרה בחו"ל. באם מדובר על עסק בעל הכנסה קבועה , תכנון מס יעיל יכול לחסוך הרבה מאד כסף ואף להגיע במקרים מסוימים למיסוי של 0% בלבד.

המקרים המסוימים הללו הם תוצאה של תכנון מס שנעשה עוד לפני הקמת החברה ובשלב זה רצוי מאד להתייעץ עם רו"ח או עורך דין המבין את חוקי המיסים הבינ"ל ואת כל נושאי ההסכמים למניעת כפל מס בין מדינות. מספר רחב מאד של מרכזים פיננסים בעולם (כגון: איי קיימן, הונג קונג, קפריסין , איי הבתולה הבריטיים, מאוריציוס ועוד) מציעים הטבות ייחודיות לחברות צעירות וחברות אופשור המעוניינות להיפתח בתחומן.
שימו לב שמידה וייקבע שהשליטה והניהול של החברה הזרה הופעל מישראל, יחשבו הכנסות החברה כאילו הם היו חברות ישראליות ויהיו כפופות לכל מיסוי ישראלי.

 *** כל הכתוב במאמר זה אינו תחליף לייעוץ מעו"ד מומחה, וכל הפועל ע"פ מאמר זה, עושה זאת על דעתו בלבד!