שינויים רבים צפויים במשטר המע"מ של שוויץ החל מ-1 לינואר 2018. השינויים כוללים מתן הזדמנות שווה לחברות מקומיות מול חברות המסחר אונליין וחברות זרות. כיום, חברות זרות המציעות שרותים בשוויץ אינן משלמות מע"מ על מחזור הכנסות שאינו עולה על 100,000 פרנק שווצרי. דבר זה מהווה יתרון משמעותי לחברות הזרות על פני חברות מקומיות, במיוחד באזורי הגבול של המדינה.

החל מ-2018 המחזור הגלובלי של חברה, ולא רק על מחזור הכנסות בשוויץ כפי שהיה נהוג עד היום, יקבע לעניין הקלות במס במדינה. חברות שמחזור ההכנסות הגלובלי שלהן עולה על 100,000 פרנק שווצרי יצטרכו לשלם מע"מ החל מהפרנק הראשון שהם מרוויחים במדינה.

השינויים יתפרסו על חברות בתחום "הזמנות בדואר" רק בשנת 2019, כיוון שרשות הדואר בשוויץ זקוקה לזמן נוסף ליישום האספקט הטכני של החוק החדש. אך החל מ-2019 חברות הזמנות גם יצטרכו לשלם מע"מ אם מחזור ההכנסות הגלובלי שלהם עולה על 100,000 פרנק. חברות אלה יחויבו לגבות מע"מ מלקוחות והלקוחות לא יצטרכו לשלם מיסים ועמלות המוטלים על ידי המכס עם היבוא.

שינויים נוספים שיכנסו לתוקף החל מ-1 לינואר 2018 כוללים מע"מ מופחת על עיתונים אלקטרוניים, ירחונים וספרים וגם מיסוי שולי עבור פריטי אספנים.

כמו כן המע"מ בשוויץ צפוי לרדת ל-7.7% החל משנה הבאה.