מספר שינויים במשטר המס הבריטי נכנסו לתוקפם החל מה-6 לאפריל. בניהם:

חוק משקאות חדש:

מטרת החוק החדש הוא לעודד חברות משקאות קלים "להמציא את המשקאות שלהם מחדש". לדברי הממשל, מאז פרסום ההצעה במרץ 2016,  החוק עודד מחצית מהחברות להוריד את כמות הסוכר במשקאות שלהם.

המס יוטל בצורה הבאה:
0.24 פאונד פר ליטר משקה אם הוא מכיל 8 גרם סוכר לכל 100 מ"ל
0.18 פאונד פר ליטר משקה אם הוא מכיל  5-8 גרם סוכר לכל 100 מ"ל

פטור ממס הכנסה אישי:
החל מ-6 לאפריל, גובה הפטור ממס הכנסה אישי יעלה מ-11,500פאונד ל- 11,850 פאונד.

סוף הסדרי המעבר לתכניות סוציאליות שעודדו פגיעה בשכר תמורת תנאים סוציאליים גבוהים יותר

איגוד רואי החשבון בבריטניה פרסם תדריך לחברי האיגוד בעניין סוף הסדרי המעבר שסיפקו הקלה במס לאלה שהעדיפו הפרשות גבוהות יותר לפנסיה בתמורה לפגיעה בשכר החודשי כדרך לתשלומי מס מופחתים על השכר.
כתוצאה מהשינוי, המעסיקים יצטרכו לחשב מחדש את ערך התנאים הסוציאליים שהם נותנים לעובדים, ולחלק מהמעסיקים מהלך זה יגרום להוצאות גבוהות יותר במס.

האיגוד הסביר כי ההגנות שהשכירים חיפשו בחבילות תנאים סוציאליים מוגדלות, שניתנו להם טרם ה-6 באפריל 2017, חדלו להתקיים.  החל מה- 6 לאפריל 2017 הוצגו תכניות חיסכון פנסיוני שנועדו לצמצם את החיסכון במס, אותו יכלו השכירים להשיג ע"י הסכמה לשכר נמוך יותר בתמורה לתכנית סוציאלית אשר הציעה דרך לחסוך בתשלום המס הכולל על השכר. החוקים החדשים מבטיחים כי שווי ההטבה הכפוף למס העובד גבוה מהשכר שעליו מוותר העובד.

האיגוד מדגיש כי מעסיקים הממשיכים להציע תכניות סוציאליות גמישות או תנאים סוציאליים מוגדלים תמורת פגיעה בשכר למטרת הקטנת חבות המס אשר נחתמו לפני 6 לאפריל 2017, צריכים לבדוק את התכניות הנ"ל כדי להבטיח כי הערך של כל הטבה החייבת במס, מחושב נכון. חשוב מאוד לשים לב לכל הטבה, כי ישנן הטבות ותכניות אשר לא חלים עליהן ההגבלות החדשות ויש תכניות אשר זוכות לתקופת מעבר ארוכה יותר, בה ההגבלות החדשות טרם חלות עליהן.

מצד שני ההגבלות החדשות יכולות להחמיר במיוחד בכמה מקרים. לפני אפריל 2017 עובד שבחר לוותר על חלק משכרו תמורת טלפון נייד בד"כ לא שילם מס על הטבת טלפון הנייד, כי מתן מכשיר נייד יחיד לעובד נחשבת כהטבה שלא ניתן לגבות עליה מס. אך עתה, אם הטלפון ניתן לעובד כחלק מחבילת הטבות תמורת שכר, העובד לא יכול לקבל פטור ממס על הטבה זו. כל הטבה מסוג זה, אשר ניתנה לפני 6 לאפריל 2017 קיבלה "תקופת מעבר" של שנה, בה העובד המשיך לא לשלם עליה מס, אך החל מ-6 לאפריל 2018 הוא יחויב במס.

פקיעת תכנית התמיכה של האיחוד האירופי והשפעתה על הטבות במס בסכמת האופציות

עקב פקיעת תכנית תמיכה של האיחוד האירופי (EU State Aid), ארגונים רבים לא יוכלו לתת אופציות כהטבה עם מס מופחת לעובדים אחרי ה-6 לאפריל, אם התכנית לא תחודש. למרות דיונים ממושכים בנושא חידוש התכנית, הסיבה האמתית לפקיעת התכנית בלתי ידועה. המשמעות של פקיעת התכנית היא שכל האופציות אשר ניתנו עד ב-6 לאפריל עדיין קבילות וחוקיות, אך לא ניתן לדעת מה יעלה בגורלן של האופציות שניתנו אחרי תאריך זה, עד שתתקבל הודעה ברורה על חידוש תכנית הסיוע של האיחוד. ולכן מומלץ לחברות אשר שוקלות מתן אופציות לעובדים, להמתין עד אישור מחדש של תכנית האיחוד. סכמת מתן האופציות הנ"ל קיימת כבר 18 שנה, ובעבר האיחוד אכן אישר את התכנית כל פעם מחדש, אך פקיעת התכנית הפעם מביאה המון אי ודאות במיוחד לחברות הקטנות בשוק, אשר זקוקות לזמן ותכנון על מנת להוציא לפועל תכנית אופציות.

יש לכם חברה באנגליה ורוצים להתייעץ.? דברו איתנו