בית הנבחרים והוועדה הפיננסית של הסנאט בארה"ב העבירו את רפורמות המס ב-16 לנובמבר.

ב-16 לנובמבר בית הנבחרים אישר את תקנת המס שלו (Tax Cuts and Jobs Act), כאשר 227 נציגים הצביעו בעד ו-205 נציגים התנגדו (כל הנבחרים הדמוקרטיים ו-13 נבחרים רפובליקניים).

באותו היום הוועדה הפיננסית של הסנאט העבירה את הגרסה שלהם לחוק, כאשר 14 נציגים תמכו בחוק, לעומת 12 נציגים שהתנגדו לו. הצעת הועדה תעבור כעת לאישור כל הסנאט, שבו יש רוב זעום יותר של רפובליקנים מאשר בבית הנבחרים. עם 52 רפובליקנים, 46 דמוקרטים ו-2 נציגים עצמאיים, הסנאט לא יכול להרשות לעצמו כזו התנגדות מצד הרפובליקנים.

במידה והחוק יאושר בסנאט, המחוקקים משני הבתים יצטרכו לעבוד יחד על הצעת חוק מאוחדת. רפובליקנים מקווים להציג את הצעת החוק המאוחדת לנשיא טראמפ עוד לפני חג מולד.

מר קווין בריידי, ראש הועדה המחוקקת, אמר בעקבות העברת החוק כי מדובר ברגע היסטורי לאמריקאים. החוק הנ"ל הוא צעד גדול, אך הדרך עוד ארוכה, בית הנבחרים ימשיך לחזק את החקיקה, ולעבוד עם הסנאט על מנת לשים את החקיקה החדשה על שולחנו של הנשיא עוד השנה.

"זה רגע היסטורי שכולנו צריכים להתגאות בו", אמר אורין הטצ', ראש הועדה הפיננסית של הסנאט, לאחר שהחוק עבר את אישור הועדה. "פינינו משוכה גדולה הערב. אך יש עוד עבודה רבה לפנינו, ואני מצפה לעבוד עם עמיתי עד לקו הסיום והנחת החוק על שולחנו של הנשיא"

העברת החוק בבית הנבחרים התקבלה בברכה בקרב בעלי העסקים בארה"ב. בהצהרת איגוד העסקים העצמאיים נאמר:  "היום בית הנבחרים עשה צעד גדול לקראת הורדת המסים, אשר יעזור לעסקים קטנים בארה"ב להתפתח ולצור מקומות עבודה".

ראש איגוד ה ,Business Roundtable הכולל כמה מראשי החברות הגדולות ביותר בארה"ב, אמר: "אנו מודים לנציגי בית הנבחרים על ביצוע צעד היסטורי לקראת קבלת תקנות מס בארה"ב אשר יהוו יתרון ולא מכשול, לעובדים האמריקאים ובני משפחתם, וכן לעסקים גדולים וקטנים כאחד. האיגוד שלנו מתחייב לעבוד עם הסנאט על מנת לקדם את רפורמת המס הנ"ל".

מלשכת המסחר של ארה"ב נמסר "היום בבית הנבחרים נערכה הצבעה על רפורמת המס הגדולה ביותר ב-31 השנים האחרונות, והרב הצביעו בעד צמיחה. צמיחה כלכלית חזקה, ומהירה יותר תיצור מקומות עבודה, תעלה הכנסות, ותעזור למשפחות במעמד הביניים. מתווה המס החדש, שאושר היום בבית הנבחרים, יחזק את הכלכלה לרווחת כולנו, ואנו מוחאים כף למחוקקים על כך שהם נתנו עדיפות לצמיחה. החקיקה הנ"ל צפויה לצור יותר מקומות עבודה בארה"ב, להבטיח מיסוי נמוך יותר לעסקים בגדלים שונים ולעודד השקעות בגבולות המדינה.
יש לנו רק הזדמנות אחת לעשות את זה נכון, אז בואו נמשיך לעבוד על זה. אנו קוראים לסנאט להמשיך להתקדם לעבר המטרה של הצבת אמריקה חזרה על נתיב לשגשוג לטווח ארוך".