יוזמה חדשה של רשות המיסים הובילה לעדכון תקנות המאפשרות לחברות ישראליות להקים חברה זרה בחו"ל ולהחזיק במניות של חברה בחו"ל, מבלי שהאירוע יקרא אירוע מס. כלומר, תהליך הקמת חברה זרה בחו"ל יהפך מעתה לפשוט יותר וללא צורך במיסוי העסקה.
הכוונה של רשות המיסים היא לאפשר לחברות ישראליות לגייס הון בחו"ל באמצעות חברות בחו"ל – דבר הנדרש פעמים רבות ע"מ להיות זכאי לקבל הטבות והשקעות זרות. מטרה נוספת היא למנוע מחברות ישראליות להעביר את הקניין הרוחני שלהן לחו"ל ולשמור אותו בישראל.

חברות ישראליות רבות בעיקר בתחום ההייטק, מחזיקות בארץ מרכזי פיתוח ומחקר אך הקניין הרוחני שלהן רשום בחו"ל. ההנחה של רשות המיסים היא שאם החברה תירשם בישראל, סביר שגם הקניין הרוחני יירשם בישראל וכך החברה תהיה "שלמה", והמשק ייהנה מהשפעות חיוביות מעצם פעילותה בישראל.

הקניין הרוחני של חברות הינו לב ליבו של פעילות הפיננסית בעידן האינטרנט והחדשנות. הנכסים ה"רוחניים" הם כל מה שקשור לפטנטים, נכסים אינטלקטואליים, סימני מסחר, עיצוב תעשייתי ומקורי, זכויות יוצרים, מוניטין ועוד. אלו נכסים שבטווח הרחוק מניבים הרבה מאד רווח לבעליהם ולכן חשוב למדינה לעודד השארת הקניין הרוחני במדינתה.

בישראל יש הגורסים כי עדכון החוק נובע כתגובה ליוזמה של ממשלת ארה"ב ולרפורמת המס שמנהיג דונלד טראמפ המתמרצת את תושבי ארה"ב להשקיע בחברות אמריקאיות ולא בחברות זרות, ורשות המסים מעוניינת לרכך את ההשפעה של רפורמת טראמפ על יזמים ישראלים ע"י הקלה על חברות ישראליות בפתיחת חברה בארה"ב אם ברצונם לגייס משקיעים בארה"ב.

קניין רוחני בעולם הטכנולוגיה הוא אחד מהאלמנטים הרווחיים ביותר למדינות וכלכלות, ובטווח הארוך מניב הכי הרבה הכנסות למדינה. על כל מדינה לרכז מאמצים ולעודד חברות לרשום את הקניין הרוחני במדינתם, בעיקר מדינות מפותחות וטכנולוגיות. מדינות רבות מספקות הטבות והנחות לחברות המעוניינות לרשום את הקניין הרוחני שלהן. כך מומלץ גם לישראל לעשות בעיקר בשל הפיכתה של ישראל למעצמה טכנולוגית המשופעת בסטארט-אפים טכנולוגיים.