עד לא מזמן, כל אדם בעולם יכול היה לרשום סימן מסחרי באיי הבתולה הבריטיים (BVI) ללא קשר למוצאו של האדם או החברה. רישום סימן מסחרי כדוגמת מותג של חברה, שם של סלבריטי או שם של חברה, היה מתבצע בקלות וללא בדיקה דרך רשם החברות המקומי. אך בימים אלו נכנסים לתוקף חוקי "קניין רוחני" חדשים באיי הבתולה הבריטיים, המחייבים אנשים וחברות זרות המעוניים לרשום סימן מסחרי באיי הבתולה, בקבלת אישור מ"ועדת הפיקוח הפיננסית" של המדינה.

ועדה זו, תחויב בבדיקה מעמיקה של כל הבקשות ותקבל החלטה האם ניתן לרשום סימן מסחרי זה או אחר ע"פ עקרונות שהוועדה עצמה פיתחה וקבעה. הוועדה תעסוק גם בזכויות הקניין הרוחני של הסימן המסחרי, פיתוח עילה לסירוב לרישום, ניהול הליכים משפטיים רלוונטיים לנושא ובדיקת הליכי הפרת זכויות של שימוש בסימן מסחרי רשום.

החוק החדש לרישום זכויות קנייניות ב-BVI מחליף את החוק האנגלי הישן שקיים במדינה כבר למעלה מעשור והשינוי יכנס לתוקף באופן מיידי. כל הבקשות הישנות שהתקבלו עד עתה, יעבדו במתכונת הישנה ואילו הוועדה החדשה תקבל רק פניות חדשות.

תגובת הוועדה הפיננסית בBVI: "שדרוג התקנות והחוקים בנושא רישום סימני מסחר במדינה, תאפשר לטריטוריה לעמוד באמות המידה המקובלות ובסטנדרטים הגבוהים ביותר. בנוסף, עדכון החוק יאפשר ל BVI להתחרות עם מרכזים פיננסים אחרים על כיסם של חברות זרות גם בתחום של הקניין הרוחני. "

איי הבתולה הבריטיים היו עד לא מזמן מרכז פיננסי מוביל בכל העולם בכלל ופרט בישראל, אך עם הגברת הרגולציה והפיקוח על מקלטי המס, נדחקה BVI ממרכז הבמה. באמצעות עדכון של חוקים שכאלו, הטריטוריה הקאריבית מנסה להתאושש ולחזור למקום מוביל מבין כלל המרכזים הפיננסים.