אחד עשר מדינות מהאיחוד האירופי סימנו את סיישל ב"רשימה השחורה" כמדינות שאינן משתפות פעולה. משרד האוצר בסיישל זעם על ההודעה, והצהיר כי המדינות האירופאיות שכללו את המדינה ברשימה השחורה, מסתמכות על "מידע מיושן ולא מדויק".

"רשימת המיסוי השחורה" של אירופה נכללה בתוכנית לרפורמה בחוק מס החברות שהציגה ה"וועדה האירופית" והיא קשורה לתחום המיסוי של מדינות ברחבי העולם ופרט חברות בסיישל. הרשימה האירופאית הורכבה ע"י איסוף נתונים מכל הרשימות השחורות של מדינות בתוך האיחוד האירופאי. כל מי שנכלל ב-10 רשימות לפחות, נכנס אוטומטית לרשימה השחורה של אירופה.

שר האוצר של סיישל אמר כי האיחוד האירופי ומדינות אירופה "צריכות ליישר קו לפי הדרישות של ארגון ה-OECD ולתהליכים שהארגון מטמיע בעולם". הוא ציין כי זהו הארגון הבינלאומי היחיד שמניע תהליכים של שקיפות מס בעולם בשנים האחרונות.

שר האוצר המשיך והתעקש כי "סיישל עושה מאמצים כבירים כדי לעמוד בסטנדרטים של שקיפות מיסוי והחלפת מידע (הסכמי DTA ) שהנחיל ארגון ה-OECD ואף הציגה התקדמות קבועה ויציבה במשך שנים.  לכן, הכניסה לרשימה השחורה של האיחוד, אינה תואמת את הפעילות של סיישל בתחום ואינה תואמת למצבה בארגון ה-OECD (הוצאה מהרשימה השחורה של ה-OECD כבר בשנת 2013).

בפגישה בין מדינות האיחוד האירופאי לבין האיחוד האפריקני, האיים הקריביים והפסיפיק (ACP ) הדגיש שר החוץ בפני נציגי האיחוד האירופי את היעלבותם העמוקה של הממשלה ושל העם הסיישלי. הוא ציין כי הכניסה לרשימה הלא מחמיאה, נובעת משיקולים זרים וההתייחסות אל סיישל אינה כמו התייחסות למדינות גדולות יותר. הוא דרש מהאיחוד האירופי לשבת ולשוחח איתו לפני שהם מבצעים מהלכים דומים ולהימנע מפרסומים פוגעניים בעתיד ללא הליך הוגן.