על פי דיווחים שהוצאו מלשכת משרד האוצר באנגליה, ממשלת אנגליה מתכננת לבצע הפחתה של מס החברות ל18% עד לשנת 2020, על מנת להפוך ליעד אטרקטיבי יותר למשקיעים ובעלי חברות זרות. מי שתושפע באופן ישיר ממהלך שכזה היא אירלנד שם ממוקמות מאות חברות בינלאומיות גדולות שנדדו לאירלנד בשל המיסוי הנמוך.

תוכניתו של ג'ורד אוסבורן, שר האוצר של אנגליה, היא להפחית את מס החברות באנגליה ל19% באפריל 2017 ולאחר מכן ל 18% בשנת 2020. אוסבורן אמר במסיבת עיתונאים כי הערכים החדשים של מס החברות שהוא מתכנן "ישלחו מסר חד וברור לכל העולם כי בריטניה פתוחה לעסקים"!

"ארגון העובדים והעסקים של אירלנד" (IBCE (Irish Business and Employers Confederation  התייחס לכוונתו של שר האוצר האנגלי להפחית את מס החברות ואמר כי "קיצוץ במיסוי החברות באנגליה יחד עם החדשנות ותמריצי המס שמעניקה אנגליה, הופכים אותה לאחד ממשטרי המס האטרקטיביים ביותר באירופה. לעומת זאת, האטרקטיביות של אירלנד נפגעה בשנים האחרונות בשל העלאת המיסים על עבודה וכוח עבודה.
למרות הקיצוצים במיסוי הפרסונלי בתקציב האחרון, עדין יש לאירלנד אחד משיעורי המס השוליים הגבוהים ביותר ב OECD זאת בנוסף לעובדה שרמת השכר נמוכה יותר מאנגליה".

יו"ר Ibce הזהיר את קובעי המדיניות באירלנד מפני הישענות על הצלחות העבר כדי להבטיח את המשך השגשוג של אירלנד. הוא דורש ממשלת אירלנד להציג תוכנית חדשה שבה יוצגו הטבות מיסוי חדשות ואטרקטיביות כדי להמשיך להיות אטרקטיביים בעתיד ולהביא עוד השקעות ומשקיעים זרים לאירלנד.

כיום אירלנד מציעה מס חברות קבוע ואחיד של 12.5% על כל ההכנסות שנעשו מחוץ למדינה ומתוך המדינה. לפרטים נוספים