רשות המיסים בישראל פרסמה לאחרונה חוזר מקצועי הנוגע לתחום חדש יחסית לקהל הישראלי, מיסוי על מטבעות וירטואליים, כגון הביטקויין, האתריום, הדאש ועוד עשרות אחרים שתפסו כותרות בחודשים האחרונים. בישראל המטבעות הוירטואליים כלל לא מוגדרים כמטבע שניתן לשלם באמצעותו, אלא כנכס והמס מוטל על המחזיקים בו יהיה בהתאם.

אזרח ישראליי המשקיע במטבע וירטואלי, יחויב במס רווח הון בעת מכירת המטבע, בשיעורים של 20%-25%. כיוון שהמטבע וירטואלי הוא נכס אינו מוחשי, ואילו מי שרק משקיע במטבע (לא מבצע בו פעילות עסקית) לא יחויב במע"מ.
אדם שסוחר במטבעות וירטואליים למטרות עסק יצטרך לשלם גם מס הכנסה על כל פעולה עסקית וגם מע"מ. איש עסקים אשר מקבל תשלום במטבע וירטואלי, יחויב על עסקה זו במע"מ, ללא קשר לכך שהתשלום בוצע בביטקויין או כל מטבע וירטואלי אחר.

יו"ר איגוד הביטקוין הישראלי, מני רוזנפלד, הגיב על החוזר הנ"ל ואמר, כי החוזר הנ"ל הוא שיתוף פעולה של איגוד הביטקויין הישראלי ורשות המיסים, האיגוד פעל על מנת להכניס לחוזר שינויים שיעזרו למטבע הווירטואלי לצמוח בישראל, במיוחד בתעשיית ההיי-טק הישראלית.

החוזר של רשות המיסים תורם לבהירות חוקתית בתחום המטבעות הווירטואליים, ומאפשר לעסקי הייטק רבים לעשות שימוש בביטקויין ודומיו, ומאפשר לישראל להיות מדינה מתקדמת ומובילה בכלכלה העולמית. אך יחד עם זאת, יש צורך שגם בנק ישראל יכיר בביטקויין כמטבע, ויחזק את זה בחקיקה מתאימה על מנת שישראל באמת תהפוך למובילה בטכנולוגיה עולמית של המטבעות הווירטואליים.

קומפני אקספרס מספקת שירותי הקמת חברות למסחר במטבעות וירטואלים ונשמח לספק לכם מידע בנושא.