ה"וועדה העליונה לשירותים פיננסיים" במאוריציוס (FSC ), פרסמה לאחרונה את הדו"ח השנתי שלה לשנת 2014. מהדו"ח ניתן לראות עלייה עקבית במספר החברות החדשות במאוריציוס וצמיחה באיכות ורמת השירותים הפיננסים הניתנים באי.

מאוריציוס הינה מדינת אי קטנה הממוקמת בין אפריקה להודו ומשמשת כמרכז פיננסי מוביל לחברות בינלאומיות ולאנשי עסקים זרים הפועלים באפריקה. עבור אלו, מספקת מאוריציוס הטבות מס מרחיקות לכת ויש המצרפים את מאוריציוס לאחת ממקלטי המס המובילים בעולם. – לרשימת מקלטי המס המובילים

הדוח שפורסם עי" ה- FSC, מציג כי תעשיית חברות הביטוח והשירותים הפיננסיים צמחה ב- 5.4% בשנת 2014 (ביחס לשנת 2013) והיקף הסחר הבינלאומי שעובר דרך מאוריציוס, צמח ב-6.1% בשנת 2014 ותרם כ-3.5 אחוזים מהתוצר הלאומי. באופן מעט מפתיע, גם מספר הקרנות במאוריציוס גדל וע"פ הדו"ח של ה-FSC, מספר הרישיונות לניהול קרנות במאוריציוס עלה לסך של 893 קרנות, תוספת של 17 רישיונות חדשים לניהול קרנות במאוריציוס שנוספו במהלך השנה האחרונה.

סך כל הבקשות לרישום חברות אופשור מסוג: GBC 1  ב-2014  הגיע ל 1,265 וסך כל הבקשות לרישום חברות מסוג GBC 2 ב-2014 עמד על 1,359 בקשות.

נראה כי הניסיון של ממשלת מאוריציוס להפוך למרכז פיננסי מוביל באזור אפריקה הדרומית תופס תאוצה ואט אט מתקדמת מדינת האי הקטנטן להפוך להיות מקלט מס נוח ואטרקטיבי לחברות רבות.