כמעט 16,000 "עסקים חדשים" נפתחו בסינגפור ברבעון השני של 2015 – עלייה של 9% בהשוואה למספר החברות שהוקמו ברבעון הראשון של השנה.

נתונים מתוך רשם החברות בסינגפור מראים כי ברבעון השני של 2015 הוקמו בדיוק 15,964 "תצורות עסקיות" שונות בינהן חברות זרות, חברות מקומיות, קרנות וכדומה. הנתונים מראים כי יותר מחצי מהעסקים שנפתחו הן חברות בע"מ (54%) ומתוך סך כל החברות בע"מ שנרשמו בסינגפור, 84.6% מהן היו חברות זרות פטורות ממס. מספרים אלו מעידים על כך שסינגפור מצליחה למשוך אלפי משקיעים זרים וחברות זרות אליה והיא ממשיכה להגדיל את שליטתה בתחרות בין המרכזים הפיננסיים באסיה. לצורך השוואה, ברבעון הראשון של השנה, נרשמו "רק" 14,641 תצורות עסקיות חדשות בסינגפור.

מתוך כלל החברות שנפתחו בסינגפור השנה, כמעט שני שליש מתוכן הגיעו משלושה תחומים בלבד: מסחר סיטונאי (מתאים למסחר עם סין), שירותים פיננסים, ופעילות ייעוץ ניהולי. המדינות העיקריות מהן הגיעו המשקיעים והחברות המשקיעות בסינגפור הם ארה"ב, איי הבתולה הבריטיים (BVI ), הונג קונג, סין, יפן והודו.

הנתונים אינם מפתיעים ודומים גם לשנים קודמות ומציגים שוב ושוב כי מסחר ומתן שירותים באזורי אסיה והמזרח הרחוק, נעשים בצורה מיטבית ע"י רישום חברה בסינגפור וחברות רבות המרחיבות את הפעילות שלהן לאזורים אלו, מוצאים בסינגפור בית נוח ובטוח לעסקיהם.

במסגרת התקציב השנתי של סינגפור לשנת 2014, השתלבו מספר עדכונים שאמורים היו להגדיל את פריון העבודה ולעזור לעסקים קטנים ובינוניים לקבל אשראי בתנאים נוחים יותר. הממשלה העלתה את גובה ההלוואות המקסימליות הניתנות לעסקים מסכום של 400,000 דולר סינגפורי, ל-600,000 דולר סינגפורי (כ-370,000$) והאריכה את האפשרות לקבל החזרים כספיים לעסקים מתחילים עד לשנת 2018. נראה כי גם בשנים הקרובות נמשיך לשמוע על התרחבות שוק האופשור בסינגפור