שותפות בערבות מוגבל Limited Liability Partnerships)  LLPs) נמצאת כבר זמן רב בשימוש במספר מרכזים פיננסים מובילים כמו אנגליה ובמקלטי מס כגון ברמודה, איי קיימן, איי הבתולה הבריטיים, ג'רזי, סיישל ועוד. חוק השותפויות בגרנזי יחסית חדש וספג השראות ממקומות רבים בעולם שכבר מפעילים חוק דומה אך גם פיתח מבנה חדש ואטרקטיבי השונה משאר המקומות בעולם ויכול להתאים לפורמטים רבים של משתמשים, הן מקומיים והן בינלאומיים.

הכלי המשפטי שנקרא LLP הוא שילוב תכונות איכותיות של רישום חברה בע"מ עם חיבור היתרונות של הקמת שותפות מסורתית רשומה. הדבר מעניק את גמישות הפעולה של שותפות עם רגולציה מופחתת ביחס לרישום חברה בשילוב היתרונות של שותפות מוגבלת של חברי החברה.

תכונות עיקריות בLLP בגרנזי:

ישות היכולה לפעול בכל פעילות חוקית.!! LLP יכולה לשמש לכל עניין לא בהכרח לסחר או לפעילת עסקית (למשל חברת אחזקות)

חברות:

חייבים להיות 2 שותפים לפחות שכפופים להסכם השותפות – החברים בשותפות יכולים להיות בן-אדם או תאגיד.

התאגדות:

שותפות LLP בגרנזי הינה ישות משפטית נפרדת (בניגול ל LLP בג'רזי)  ויש בה קיום רציף ללא קשר לשינוי בחברי השותפות. (אלא אם נקבע אחרת בהסכם השותפות).

אחריות מוגבלת של חברים בשותפות:

חבר בשותפות אינו אחראי לכל חוב של ה- LLP, או לחוב של כל חבר אחר בשותפות אך ורק מכוח חברותו של LLP כתוצאה מכך, האחריות של חבר תהיה מוגבלת לכל מה שהחבר הסכים עליו בהסכם השותפות בעת הקמת ה LLP (בכפוף להוראות החוק בדבר אחריות למסחר במרמה או מסחר פסול).

אין צורך בהשקעה כספית או במשאבים פיננסים כלשהם ע"מ לרשום שותפות LLP בגרנזי (אלא אם כתוב אחרת בהסכם בין השותפים).

אין דרישה רגולטורית אוטומטית לביטוח כלשהו או ביטוח אחריות מקצועית (אלא במקרה שהוטלה דרישה ע"י גוף מקצועי ספציפי תחתיו ה LLP פועל).

הסכם שותפים כתוב:

על השותפים ב LLP בגרנזי לנסח הסכם שותפות בין החברים (שלא כמו באנגליה). הסכם זה אינו חשוף לציבור. ההסכם פתוח לניסוח חופשי ואמור לסכם את חלוקת הפעילות והרווחים בין השותפים. במידה וההסכם לא התייחס לכך:

  1.  כל החברים ב LLP זכאים לחלוק באופן שווה ברווחי השותפות (במידה ויהיו).
  2. כל חבר בשותפות יכול לקחת חלק פעיל בניהול מלא של השותפות.
  3. כל חבר בשותפות חייב לעמוד בתנאים של הנציגות החוקית הרלוונטית ולספק מידע על החשבונות המנוהלים במידה ונדרש לכך.

מטרת הסעיפים הראשונים שמוזכרים כאן הינה לעמוד בתנאי השקיפות הנדרשת ע"פ החוק בגרנזי.

חשבון בנק

פרטי חשבונות הבנק של השותפות בגרנזי הינם חסויים ואין דרישה להעברת דוחות באופן קבוע. כמו כן, אין דרישה לבקרה חשבונאית והתנאים הפיננסים של השותפות אינם כפופים לחוק החברות באנגליה.

ניתן להמיר שותפות רגילה בגרנזי בשותפות LLP חדשה ולהעביר תחת ניהולה את נכסי השותפות הישנה. פעילות זו מתאפשרת בקלות רבה בשל החידוש של החוק החדש המאפשר הגירה של חשבונות ונכסים.

מאז השקת האפשרות לרישום LLP בגרנזי, נרשמו באי הקטן מספר שותפויות בתחומים שונים כמו חברות אחזקה, עמותות ומלכ"רים , שותפות למטרת רווח, שותפות לניהול נדל"ן מחוץ למדינה, ניהול קרנות ועוד

ניתן להקים שותפות LLP בגרנזי באמצעות קומפני אקספרס.