יבואנים ויצואנים מקומיים שמעוניינים בקיום קשרי מסחר בינלאומי זקוקים להקמת פעילות מסודרת מעבר לים. הפעילות המסחרית יכולה להתבצע באמצעות חברה מקומית בישראל אך יכולה לכלול גם הקמת חברה בינלאומית בחו"ל ופתיחת חשבון בנק בחו"ל.

מדינות רבות מאפשרות הקמת פעילות מסחרית מסוג זה לאזרחים זרים, ביניהן הונג-קונג, קפריסין, שוויץ, אנגליה, פנמה ועוד. בהקשר זה חשוב לציין את העובדה שאחת המדינות הפעילות ביותר בתחום היבוא יצוא מול ישראל בשנים האחרונות היא סין. הפעילות המסחרית עם סין נחשבת לכדאית ומוצלחת במיוחד וניתן לראות יותר ויותר יזמים שנכנסים לתחום היבוא יצוא מול סין. כל אחת מהמדינות שהוזכרו קודם לכן מתאימה לפתיחת חברה שתוכל לקיים את קשרי המסחר עם סין אך בדרך כלל פעילות בסין מתבצעת באמצעות חברה בהונג קונג השייכת באופן רשמי לסין.

אמנם הקמת חברה זרה בחו"ל יכולה להיות מוצלחת ואף להגדיל את הרווחים במקרים מסוימים (בשל תכנון מס נכון ומקצועי), אך כדי להצליח חייבים להבין את מורכבות הנושא ולשכור את שירותיה של חברה המתמחה בפיתוח פעילות עסקית בחו"ל, כולל פתיחת חשבון בנק זר.

מלבד הקמת חברה ופתיחת חשבון בנק בחו"ל, ישנו צורך בבניית מנגנון תפעולי מורכב ומיומן כדי להצליח ביחסי מסחר בינלאומי. מנגנונים כמו שילוח בינלאומי, עמילות מכס, שיווק ומכירות הם צורך בסיסי עבור בניית פעילות עסקית כזו וחשוב להיעזר באנשי מקצוע בכל אחד מהתחומים על מנת לבנות מנגנון יעיל, יציב ולא פחות חשוב- חוקי. כדי לעשות זאת, חייבים להכיר את השוק המסוים איתו מתבצעת הפעילות העסקית ולכן כדאי לשכור את שירותיה של חברה במתמחה בפיתוח עסקי בשוק המסוים.

אפשרויות להקמת מבנה עסקי בחו"ל

ישנן כמה מדינות מומלצות שבהן כדאי לפתוח חברה ולפתוח חשבון בנק לצורך ניהול הפעילות העסקית הבינלאומית. אחת מהן היא קפריסין, שקרבתה הגאוגרפית לישראל מהווה יתרון וכן חברותה באיחוד האירופי, שמעניקה לה יציבות ופיקוח בנקאי ברמה גבוהה. גם הונג-קונג נחשבת ליעד בטוח ומוצלח לפיתוח פעילות עסקית בינלאומית מאחר והיא מהווה את שער הכניסה המרכזי ליבשת אסיה הענקית.

מרבית הפעילות העסקית כוללת תשלומים לספקים בחו"ל ותקבולים מלקוחות שונים בעולם, על כן חשוב מאוד לבחור ביעד אמין, יציב ונגיש לניהול חשבון הבנק העסקי שמקימים.

חברה המתמחה בהקמת חברות בחו"ל יכולה גם להמליץ לבעלי העסקים על יעדים המציעים הטבות מס שונות, בהתאם לסוג ואופי הפעילות העסקית ובכך להוביל לחסכון משמעותי בהוצאות והגדלת הרווחים.

כפי שהוזכר קודם לכן, בנוסף לפעילות הבנקאית והקמת חברה בחו"ל, חשוב מאוד לדאוג לשירותי עמילות מכס ברמה גבוהה. חברות שילוח בינלאומי מציעות היום שירותי עמילות מכס ומתמחים לפי מדינות וכדאי לבחור עמיל מכס המתמחה ביחסים עם היעד הנבחר.

בעבר, פיתוח פעילות עסקית בחו"ל היה מסובך הרבה יותר וכלל אינסוף נסיעות לחו"ל, בניית קשרים ותהליך הכרות ארוך ומסובך עם השוק המקומי. אך בעולם הגלובלי שי ימינו, כל הפעילות הנדרשת שהוזכרה לעיל הפכה לפשוטה רבה יותר והיא יכולה להתקיים מישראל ללא צורך בנסיעות רבות, כל זאת באמצעות חברות המתמחות בהקמת פעילות עסקית מעבר לים.