ממשלת איי קיימן נדרשת לשנות את היחס שלה לחברות אופשור אם היא מעוניינת לצאת מהרשימה השחורה של מספר ארגונים בינלאומיים, ולכן, הממשלה המקומית מציעה חלופת דרישות חדשה מחברות זרות הרשומות באיי קיימן. מטרת התוכנית החדשה למיסוי חברות אופשור, היא לצאת מהרשימה השחורה של האיחוד האירופי, ולעמוד בדרישות של האיחוד בכל הנוגע לתוכנית ה- BEPS.

לטענת הממשל חוקי המס החדשים באיי קיימן פותחו בשיתוף, ענף השירותים הפיננסיים, הרגולטורים הממשלתיים, ארגון ה- OECD והאיחוד האירופי. כבר למעלה משנה נציגים של כ-15 שירותים פיננסיים, איגודים מסחריים, ובעלי עניין ממשלתיים, משתתפים בהתייעצות זו. מגוון יועצים זה מבטיח שהחקיקה תתאים, הן לשירותים פיננסיים והן לעסקים מקומיים.

תוכנית המיסוי החדשה תתמקד בחברות מקומיות שאינן תושבות מס במדינה אחרת, העוסקות בתחומי הבנקאות, הביטוח, ניהול קרנות, מרכזי הפצה ושירותים, מימון עסקים, שילוח, חברות החזקה, או פעילות קניין רוחני. על פי הצעת החוק, עסקים אלה ידרשו לבצע פעילות עסקית באיי קיימן כדי להיחשב תושבי מס במדינה. פעילות זו כוללת הוצאה תפעולית הולמת בתוך איי קיימן ונוכחות פיזית, כגון הקמת משרד והחזקת עובדים במשרה מלאה או עובדים אחרים בעלי כשירות מתאימה. אך על פי חוק, פעולות תפעוליות אלה ניתן לבצע כמיקור חוץ לחברה מקומית. כמו כן חברות חייבות לנהל פגישות מועצת המנהלים על האי ולעמוד בדרישות שנקבעו.

הממשל מקווה להעביר את החוק כבר בימים הראשונים של 2019.

שר הכלכלה המקומי טוען כי ממשלת איי קיימן וספקי השירות שלה, מתפתחים כל הזמן כדי לעמוד בדרישות הגלובלית והוא בטוח כי הפתרון הסופי שיגובש מההצעה, לא יהיה שונה משמעותית. "אנו צופים שהלקוחות המתוחכמים שלנו יתאימו כנדרש".

האיחוד האירופי מאיים על איי קיימן בהכנסה לרשימה השחורה של מדינות אשר אינן משתפות פעולה בתחום המיסוי, אם האי לא ישנה את חוקי המס הנהוגים בו. החוקים כיום מאפשרים לחברות ליהנות מתנאי המס הנוחים של האי מבלי לעמוד בדרישות כלשהן. מאחר ואיי קיימן היא מדינה עם מס אפסי, העדר דרישה לעמידה בדרישות מסויימות על מנת לקבל את תנאי המס הנוחים, מאפשרת לחברות רב-לאומיות להקים מבני מס המפחיתים את המסים על רווחי הקבוצה במדינות אחרות, במיוחד כאשר החברה מנוהלת ומבוקרת ממדינות, כמו ארה"ב, בהן המס מחושב לפי מקום ההתאגדות.