ממשלת הונגריה פרסמה הודעה להגנה על הפחתות המס האחרונות בתגובה למה שתיארה "התקפות" על מדיניות המס שלה על ידי האיחוד האירופי.

במאמר אשר פורסם באתר משרד הכלכלה אמר שר המדינה לעניינים פרלמנטריים, אנדרס טלאי, לסוכנות הידיעות הממשלתית, שהונגריה חווה חלק מהפחתות המס הגדולות ביותר באיחוד האירופי בשנים האחרונות, וכי מהלך זה סייע להגברת ההשקעות במדינה וליצירת מקומות תעסוקה.

בסיכום הראיון, אמר השר: "העובדה שהונגריה הייתה בין יעדי ההשקעות הגדולים ביותר מוכיחה את התחרותיות של משטר המיסוי של הונגריה".

"בריסל, לעומת זאת, במקום לראות את משטר המיסוי התחרותי של הונגריה כדוגמה טובה, מעוניינת בהעלאות מס וחיסול של תמריצי המס ופטורים, ובשינוי של המערכת העסקית ידידותית אשר קיימת עתה."

על פי סוכנות סטטיסטית של האיחוד האירופי, הונגריה רשמה את הירידה הגדולה ביותר ביחס המס לתוצר, באיחוד האירופי בשנת 2017, עם נתוני ירידה מ 39.3% בשנת 2016 ל 38.4% בשנת 2017.

בנוסף, הונגריה הפחיתה גם את שיעור מס החברות שלה מ -19% ל – 9% בלבד ב-1 בינואר 2017. זהו שיעור מס החברות הנמוך ביותר באיחוד האירופי.

יתר על כן, בפברואר 2019 הודיע ​​ראש ממשלת הונגריה על כוונתו להבטיח כי נשים להן ארבעה ילדים או יותר, לא יהיו חייבות בתשלום מס הכנסה.

דבריו של טלאי מסמלים את דבריו של נורברט איזר, מזכיר המדינה לענייני מיסים בהונגריה, שאמר לתקשורת המקומית בינואר 2019 כי הממשלה מחויבת להקמת מערכת מס עם שיעורי מס נמוכים ישירים, הממומנת על ידי מסים גבוהים על צריכה, כגון מע"מ. הוא אמר לעיתונות המקומית, כי הממשלה מתמקדת בהפחתת נטל המס על הכנסות מהון ועבודה, ובמימון המחסור הנוצר כתוצאה מכך, ע"י עלייה במס ערך מוסף.

הוא דחה את הקריאות להורדת נטל המע"מ, כאשר הונגריה מציגה את שיעור המע"מ הגבוה ביותר באירופה העומד על 27%, וציין כי המדינה בעלת נטל מס חברות נמוך מאוד מושכת השקעות משמעותיות.