ארגון ה- CFATF  (קיצור של: Caribbean Financial Action Task Force ) הוציא את בליז מ"הרשימה האפורה" של הארגון והעביר אותה לרשימת המדינות "הלבנות".

ארגון ה CFATF הוא הארגון הפיננסי המוביל באזור הקריביים וחברות בו רוב המדינות והטריטוריות באזור הים הקאריבי. אלו סיכמו לפעול יחדיו נגד הלבנת הון ומימון טרור ע"י נקיטת צעדים משפטיים נגד מדינות שלא פועלות ע"פ הדרישות הבינלאומיות.

"הרשימה האפורה" היא רשימת מדינות שמוגדרות על-ידי הארגון ככאלו ש"לא ביצעו התאמה מספקת" לדרישות למניעת הלבנת הון ומימון טרור Anti-money laundering & Countering terrorism financing או בקיצור (AML/CTF ). בליז נכנסה לרשימה הזו בחודש מאי 2013 כשהתקנות במדינה טרם גובשו.

מאז 2013 בליז ביצעה מספר רב של עדכוני מס ורפורמות חקיקה כולל תיקוני חוק בחוקים קיימים יחד עם הוספת חוקים חדשים ששיפרו את רמת התאימות של משטר המס בבליז בהתאם לדרישות הקיימות המוכרות ל AML/CTF.

ההערכה האחרונה שקיים ארגון ה CFATF הייתה לפני שבועיים ואחרי דו"ח המעקב השמיני במספר שאישר להוריד גם את אנטיגואה וברבדוס וגם את גרנדה מהרשימה האפורה.

הקמת חברה בבליז הפך להיות שירות מבוקש בשנים האחרונות בעיקר בשל סל השירותים הנוח והאפשרות לרכוש רישיונות לאתרי הימורים או לאתרי פורקס ואופציות בינאריות במחירים יחסית נוחים.