ממשלת איי קיימן נמצאת כבר זמן רב תחת מתקפות של מדינות ה OECD ובעיקר ארה"ב כדי שתשנה את מדיניות המס לחברות זרות ושתתאים עצמה לסטנדרטים החדשים שמנסה הארגון לקבוע. לאחרונה, הממשלה המקומית באיי קיימן קבעה מספר דרישות חדשות להקמת חברה זרה באיי קיימן, וכיצד חברה שכזו תוכל ליהנות ממשטר המס הייחודי של המדינה.

על-פי הדרישות החדשות, שהוכתבו בחלקן הגדול על ידי האיחוד האירופי, חברות בעלות תושבות המס בתחומי שיפוט עם מס נמוך או אפסי, העוסקות ב"פעילות מפתח" (ע"פ הגדרת האיחוד האירופי), חייבות להציג שהן עומדות בדרישות מינימליות כחלק מהחזר המס השנתי שלהן, על מנת ליהנות ממשטר המס של תחום השיפוט בו הן נמצאות. מגזרים עסקיים מסוימים המאופיינים בניידות יתר, ידרשו שפעילות הליבה המניבה הכנסה לחברה, תתבצע ע"י עובדים מיומנים וניתן יהיה להוכיח שהיו לעסק הוצאות תפעול בתחום השיפוט.

"פעילויות המפתח" שזוהו על ידי קבוצת האיחוד האירופי הן: בנקאות, ביטוח, ניהול קרנות, מימון וליסינג, שילוח, קניין רוחני, רכבי השקעה קולקטיביים וחברות אחזקות המניבות הכנסה מכל אחת מפעילויות מפתח אלה.

דרישות משתנות עבור כל "פעילות מפתח" נועדו להיות הוגנים ופרופורציונליים, תוך הקפדה על קיומן של מספיק פעילויות בתחום השיפוט הרלוונטי בכדי לשקף את כמות הרווחים המופקים שם. דרישות החדשות יוכלו להמחיש האם החברה מנוהלת מהטריטוריה הרלוונטית, אם לחברה יש כמות עובדים נאותה,האם יש לחברה משרדים פיזיים במדינה, או אם ההוצאות השנתיות תואמות את פעילותה במדינה. הודעה על הכללים החדשים תישלח לכל בעלי החברות בקיימן ותיעשה באמצעות מערכת הרישום הכללית במדינה. הממשלה צופה כי טופס ההודעה יהיה זמין אונליין ברבעון הרביעי של 2019. תהליך ההודעה יוסבר לציבור במדריך אשר יפורסם באתר מחלקת המס הבינלאומית במהלך חודש ספטמבר 2019. 

לפי חוקי קיימן, אם חברה בקיימן מבצעת פעילויות עסקיות רלוונטיות ואינה תושבת בתחום שיפוט אחר לענייני מס, עליה להוכיח "מהות כלכלית" באיים כדי ליהנות ממשטר המס של איי קיימן.
הממשל יקים פורטל חדש לדיווח מס של החברות באי, ויספק הנחיות מדוייקות ברבעון הראשון של 2020. השלב הראשון להגשת דוחות מס, יהיה לאשר מידע דרך הפורטל, אשר יהיה מלא בחלקו הודות לטופס ההודעה שהחברה הגישה קודם. הפורטל יפתח להגשת דוחות ביולי או אוגוסט 2020.
חברות חייבות להגיש דוחות מס תוך 12 חודשים מסיומה של השנה הפיסקלית.