בכנס BVI – Asia הבינלאומי שהתקיים באזור הקריביים, איי הבתולה הבריטיים (BVI) התבשרה כי היא עומדת ליהנות מצמיחה פיננסית משמעותית מהכנסות מחברות ויחידים המגיעים מסין.

קיאן לו, מנהלת היחידה הכלכלית של קבוצת אקונומיסט מבייג'ינג אמרה כי " BVI ניצבת בנקודה החמה ביותר עם עליית כלכלתה של סין" השקעות הישירות שיצאו מסין צמחו ב 35% בעשור האחרון וחברות סיניות רבות המשקיעות בשווקים בינלאומיים מעוניינות במרכז פיננסי לא נגיש בעל וודאות מערכתית ומשפטית. החברות הסיניות מחפשות בתי משפט המסתמכים על החוק האנגלי המקובל ולא מעוניינות להסתמך על בתי משפט של מדינות קטנות בשווקים מתעוררים. בנוסף, מעמד הביניים הסיני הצומח במהרה, ירצה בקרוב קרנות נאמנות ניהול הון ועושר ושירותים פיננסים אחרים שאיי הבתולה הבריטיים יכולים לספק בקלות. מעמד הביניים הסיני יוצא יותר ויותר לטיולים בעולם ויכול לתרום רבות גם לתעשיית התיירות של איי הבתולה הנחשבת ליעד פופלארי מאד במדינות המזרח הרחוק. קיאן צוטטה במהלך הרצאתה בכנס הנ"ל שדיברה על הזדמנויות ארוכות טווח למשקיעי אופשור בסין.

ראש ממשלת איי הבתולה הבריטיים, אורלנדו סמית' אמר: "אנחנו עדין במקום הנכון ובזמן הנכון. המגזר הפיננסי ב BVI גאה ומאושר לנהל מערכת יחסים עסקית פורה עם חברות מאסיה ומהמזרח הרחוק בכלל וסין בפרט". הוא הוסיף וציין כי הוא "שמח לתמוך בחברות מסין ואסיה ובטוח כי כלכלות המזרח ימשיכו לצמוח ולהתפתח כפי שעשו ב-25 שנים האחרונות".

איי הבתולה מחזיקה משרדים ונציגות קבועה בהונג קונג מאז 2013. משרדים אלו הוקמו ע"מ לסייע לעסקים וחברות מהמזרח הרחוק לבצע מסחר בצורה אופטימאלית ולשפר את שיתוף הפעולה עם השותפים העסקיים של BVI בסין, הונג קונג ומדינות נוספות באזור.

נראה שהלחצים האדירים שהופעלו על BVI מצד ארה"ב, ה OECD ומדינות באירופה, ליישר קו עם המדיניות שקבע ה-OECD, הובילו את מקלט המס הזעיר להפנות משאבים לכיוונים חדשים וכעת נראה שאיי הבתולה הבריטיים הצליחו לבסס מערכת קשרים מבוססת וטובה עם החברים מהמזרח. מהלך זה יכול לעזור ל- BVI להמשיך ולהתפתח בהתאם למטרות שלה.