הקמת חברה בבולגריה:

בולגריה הפכה ליעד אטרקטיבי עבור ישראלים רבים, לא רק בשל אתרי התיירות והדילים המיוחדים, אלא גם בשל ההזדמנויות הכלכליות שמציעה המדינה, כגון משטר מס נוח גם לתושבים זרים. בולגריה התנערה משיטת המיסוי הפרוגרסיבי הנהוג במדינות רבות בעולם (כולל ישראל), וקבעה מס אחיד לפרטיים ולחברות העומד על 10% באופן קבוע. זהו אחוז מס נמוך מאד ההופך את בולגריה כמועמדת המובילה להיות "המרכז הפיננסי החדש של אירופה".דגל בולגריה

בולגריה הינה רפובליקה דמוקרטית שהיתה חלק מהגוש הסובייטי ועד היום סימני היכר של המשטר הקומניסטי ניכרים במקומות מסוימים. יחד עם זאת, המיקום הגיאוגרפי הנוח והגישה לים השחור, הופכים את בולגריה לאחת המדינות המתפתחות במה שהיה קרוי "הגוש המזרחי" בעבר.

רקע כללי על בולגריה:

בולגריה בנויה כרפובליקה המורכבת ממספר מחוזות בעלי ניהול אוטונומי. המדינה יושבת על חוף הים השחור ומונה כ-8 מיליון תושבים. רוב התושבים הם ממוצא בולגרי והשפה הבולגרית היא השפה המדוברת והראשית במדינה יחד עם רוסית שהייתה שפת חובה בזמן הסובייטים. יחד עם זאת, האנגלית היא השפה המרכזית בתחום העסקים.

במשך עשרות שנים, כלכלת בולגריה הסתמכה על תעשייה כבדה שהשאירה חותמה על קו הנוף במדינה, ועל חקלאות בסיסית.  ב-2 העשורים האחרונים, בולגריה פיתחה ענפים רבים כמו תיירות ותעשייה קלה ובשנים האחרונות, ישנן השקעות רבות שנעשות בחברות מקומיות בתחומי ההיי-טק והטכנולוגיה. כוח האדם האיכותי והלא יקר, יחד עם מס חברות הנמוך בכל אירופה (10% מס בשנת 2014) מושך חברות זרות המביאות איתן השקעות וממון רב.

לצפייה במפת בולגריה

רישום חברה זרה:

בולגריה עושה מאמצים רבים ע"מ למשוך אליה אנשי עסקים וחברות זרות. כדי להקים חברה זרה בבולגריה מסוג LTD  יש לדעת כמה דברים:

–    כל חברה זרה בבולגריה חייבת לרשום נציג מקומי שיהיה בעל כתובת רשומה בבולגריה.
–    כל החברות בבולגריה חייבת באסיפה שנתית של בעלי המניות והגשת דוחות שנתיים.
–    המידע על בעלי החברה מופיע ברשם החברות הבולגרי וחשוף לכל דורש.
–    חברה זרה בבולגריה יכולה לרשום מניות רגילות או מניות למוכ"ז.

מינימום דירקטורים ובעלי מניות רשומים: 1 שיכול להיות אדם או חברה זרה אחרת.
חברה זרה בבולגריה הינה חברה אירופאית לכל חוק ועניין וכפופה לחוק החברות הבולגרי.

חשבון בנק בבולגריה:

בבולגריה פועלים סניפים רבים של בנקים בינלאומיים ובנקים מקומיים. לצורך פתיחת חשבון בנק בבולגריה יש להזדהות מול נציג הבנק הבולגרי או לאמת זהות באמצעות "מציגים" (introducer ) מטעם הבנק. בנוסף יש צורך בחתימה על מסמכי הבנק, הצגת מטרות החברה ומסמכים נוספים כולל צילום דרכון.
ניתן לנהל את חשבון הבנק בבולגריה באמצעות האינטרנט ולקבל כרטיסי אשראי לשימוש בינלאומי.

לפרטים נוספים על הקמת חברה בבולגריה, פנו אלינו