רקע כללי על אנגווילה

אנגוילה הינה האי הצפוני ביותר באיי ליוורד שבאיים הקריביים. היא ממוקמת כ- 1,600 ק"מ דרומית- מזרחית למיאמי, פלורידה. שטחה משתרע על פני 91 ק"מ רבועים. האי הינו בדרך כלל שטוח ומוקף בשוניות אלמוגים. האקלים הינו טרופי ומלווה בירידת גשמים שאינה קבועה, אך בעלת החופים היפים ביותר באיים הקריביים. הצמחייה הינה בעיקר סוואנה.דגל אנגווילה

אוכלוסיית אנגווילה מונה כ – 9,000 אזרחים והאוכלוסייה מורכבת מאינדיאנים ילידי המקום ותערובות לטיניות ואפריקאיות אחרות. מספר רב של מעיינות מסתוריים התגלו (מים נקיים של מעיינות תת – קרקעיים ) וכן אתרים שונים בעלי ערך ארכיאולוגי, המעורר עניין בינלאומי רב. עיר הבירה הינה וליאה. השפה הרשמית והעיקרית הינה אנגלית.

לצפייה במפת אנגווילה

הקמת חברה באנגווילה

העיקרון החוקתי לגבי חוקי החברות מבוסס על מערכת החוקים הבינלאומית משנת 1994 המכילה את שיטת החוק הנוחה והמודרנית ביותר. שפת החוק ומסמכי החברות הינם באנגלית.

"חברת עסקים בינלאומית" (IBC) הינה חברה העוסקת במסחר והשקעות בינלאומיות. לחברה מסוג זה יש את מלוא הזכויות, יכולות והיתרים בדומה לאזרח הפרטי.

חברה זרה מסוג IBC מוגבלת בפיתוח פעילות עסקית עם אזרח תושב אנגוילה, עסקי בנקאות ונאמנות, עסקי ביטוח או ביטוחי משנה או עסקים הכרוכים בהענקת שירותי ניהול. באנגווילה, חברה יכולה להחזיק בחשבונות בנק, לשכור יועצים מקצועיים שינהלו את עסקיה באנגווילה, להחזיק במסמכי החברה, לקיים פגישות ולשכור שטח למשרדים.

קיימת מערכת המאפשרת לסוכנים להקים חברות באופן מיידי. דרך אחרת הינה מילוי טופס בסיסי המונה 2 דפים (לדוגמא טופס 8, התקנון של החברה) שהינו הדרישה היחידה. לגבי החוק המקומי, על החברה להחזיק בכתובת רשומה בחברה או במשרד עו"ד באנגוילה ולמנות אזרח אנגוילי כנציג מקומי.

לפרטים על רישום חברות פורקס ואופציות בינאריות באנגווילה, לחצו כאן

הדרישות הבאות צריכות להישמר לגבי שמות לחברה:

  • ניתן להשתמש בכל שפה או פורמט אותיות, ובין היתר באותיות סיניות.
  • במידה והשם המוצע זהה או דומה לשם קיים, שם זה לא יתקבל.
  • שימוש בשמות מסוימים לא יותר, שמות המראים קשר למשפחת המלוכה, הממשלה הבריטית, מפלגה פוליטית, אוניברסיטה או חברה עסקית או שמות שהרשם רואה בהם כמטעים או מעוררי התנגדות.
  • כל שם הקשור לבנקאות, ביטוח או עסקי ניהול כגון: בנק, כספים, נאמנות וביטוח דורש הסכמה או רשיון.
  • סיומת שם החברה חייב להיות של אחד מהבאים: Ltd, Corp, Inc, SA, NV או GmbH יש צורך לציין את הסימול של ההתחייבות המוגבלת.

מספר הדירקטורים המינימלי הינו אחד. הדירקטורים יכולים להיות אנשים פרטיים או חברות. דירקטורים אלו יכולים להיות בעלי כל אזרחות ואינם חייבים להיות תושבי אנגוילה. אין צורך במזכיר לחברה, אך בדרך כלל ממונה מזכיר לחברה. כל חברה זרה מחוייבת בבעל מניות אחד לפחות, והמניות יכולות להיות שמיות או למוכ"ז. אין צורך לפרסם פרטים לגבי בעלי המניות או הדירקטורים של החברה.

מיסוי ועלויות שנתיות באנגוילה

ההון הרשום של חברה הינו בדרך כלל 50,000$, המחולק ל – 50,000 מניות בעלות ערך נקוב של 1$ כל אחת, הון זה הינו המקסימלי הניתן לגבי עלויות מינימליות של הקמת החברה והתחזוקה השנתית. הון זה יכול להיות מתורגם על פי כל שער חליפין אחר. ההון המונפק המינימלי הינו מניה אחת. סוגי המניות הקיימים הינו: מניות בעלות ערך נקוב, מניות ללא ערך נקוב ומניות למוכ"ז.

אנגוילה הינה מקלט מס ידוע. אין מסים ישירים כגון מס הכנסה, מס חברות, מס רווחי הון, מס רווח, מס מתנות או מס עזבונות.

אנגוילה אינה חברה בשום אמנה למניעת כפל מס. מס המדינה הינו 250$ המשולם בזמן ההקמה, מס החברות הינו 200$ המשולם מידי שנה מיום הקמת החברה.

הקמת חברה מסוג IBC הינה גמישה מאוד ומאפשרת דיווח מינימלי, ללא שום צורך להגיש לרשויות דוחות כספיים או דוחות מס, אין שום צורך בגילוי של המוטבים או לקיים ישבות דירקטוריון באי (שיחות ועידה יכולות להתקיים באמצעות הטלפון או אמצעים אלקטרוניים אחרים). ההוראות לגבי הסודיות החלות החל משנת 1981 מחילות קנסות כבדים עד לסכום מקסימלי של 10,000 $ לכל מי שיגלה מידע סודי, ובין היתר מידע בגין הבעלים והדירקטורים של חברה אנגוילית.

סקירה היסטורית, מבנה חוקתי ופוליטי

הבריטים שלטו באנגוילה בשלהי המאה ה – 16, השליטה הקולוניאלית הייתה מלווה במריבות רבות עם כוחות אירופאיים בתקופה זו, כך שהיום אנגוילה היא שטח שבטריטוריה של אנגליה.

בשנת 1967, אנגוילה הודיעה על היפרדותה המדינית מסנט קיטס ונוויס, וכפיפותה לחוק האנגלי הישיר, שאושר באופן רשמי בשנת 1982. אנגוילה הינה יציבה מבחינה פוליטית ובעלת מערכת דמוקרטית יציבה.

המושל ממונה על ידי הנסיכות הבריטית. הועדה המנהלת של השרים מתמנה מתוך המועצה המחוקקת של האנשים הנבחרים. בחירות מתקיימות לפחות פעם בחמש שנים וייצוג אלקטוראלי הינו פרלמנטרי (בניגוד לייצוג נשיאותי). בריטניה מחזיקה באחריות ליחסי החוץ ולביטחון.

המערכת המשפטית באנגוילה מבוססת על החוק האנגלי, המשולבים בשינויים מקומיים. החל משנת 1992 (בעיקר בשנת 1994), אנגוילה אימצה מספר רב של שירותים פיננסיים מודרניים.

כלכלה ותשתית באנגווילה

הכלכלה מבוססת בעיקר על גידול בעלי חיים (כבשים ועזים), תעשיית מלח, בנית סירות ודגה. הכנסה עיקרית של המדינה נובעת מתעשיית התיירות (המציגים מספר רב מקומות בידור ומסעדות ברמה עולמית הפונה לאזרחים ממדינות מארה"ב, אירופה ואמריקה הלטינית). רמת החיים וההשכלה הם בדרך כלל גבוהים.

שינן טיסות ממיאמי, פלורידה (שעה וחצי), העיר ניו יורק (4 שעות) ומערים שונות בארה"ב, וכמו כן מאירופה ואמריקה הלטינית.

אמצעי התקשורת באנגוילה הינם מצוינים: יכולת התקשרות בינלאומית ישירה, התקשרות דרך טלפון סלולרי ודרך האינטרנט אפשריות אף הן.

המטבע הינו דולר מזרח קריבי (EC ), אך ניתן להשתמש בדולר אמריקני באופן חופשי ואין הגבלה על שער החליפין.

השירותים הפיננסיים והבנקים הבינלאומיים הינם מצוינים, חשבונות הבנק יכולים להיות בדולר אמריקאי ויכולים להיות מוחזקים הן על ידי יחידים והן על ידי חברות מסוגים שונים כגון חשבון חיסכון, חשבון צ'קים או חשבון השקעה.

למרות שאין צורך להגיש דוחות כספיים, יש צורך לשמור על רשומות חשבונאיות המעידות על מצבה הכספי של החברה. החובה השנתית היחידה של החברה הינה תשלום של אגרת רשם החברות השנתית, וזאת מידי שנה בתאריך הקמת החברה.

לפרטים נוספים על רישום חברה באנגווילה – צרו קשר