הקמת חברה בבהאמס

סוג החברה המשמש למסחר בינלאומי והשקעות הינו חברה עסקית בינלאומית (IBC) והחוק העיקרי לגבי החברות הינו החקיקה העסקית הבינלאומית (IBC) 1989( 1990 מס' 2).

חברות זרות חדשות יכולות להתאגד בצורה יעילה ומהירה וזאת למטרות עסקיות מעבר לים. לחברה מסוג זה, יש את כל היתרונות כמו של אדם פרטי ושפת החקיקה ומסמכי ההתאגדות, היא אנגלית.

חברות זרות בבהאמס כפופות למגבלות הבאות:

 • חברות אלה אינן יכולות לסחור בתחום הבהאמס או להחזיק בנכסי נדל"ן באי:
 • עסקים כגון: בנקאות, ביטוח, ביטחון, ביטוח משנה, ניהול כספים, קרנות השקעה, נאמנות, ייעוץ השקעות או כל פעילות אחרת היכולה להעיד על קשר עם בנקאות או ביטוח, אינן מורשות.
 • חברה זרה אינה יכולה למכור את מניותיה או לנסות לגייס הון מהציבור.

תהליך הקמת חברה בבהאמס הינו כדלקמן: הנציג המקומי דואג להכנת תזכיר החברה הזרה הנחתם על ידי שני ממונים ומוגש לרשם. תקנון החברה יכול להיות ממולא במקביל וזאת תוך 30 ימים מיום הקמת החברה. החברה חייבת להציג כתובת מקומית בבהאמס ולמנות נציג מקומי תושב בהאמס ובמקרים מסויימים, ניתן לרכוש חברות מדף

שם החברה הזרה המוקמת, כפוף למגבלות הבאות:

 • שם החברה הזרה יכול להיות כל שם העושה שימוש באלף-בית הלטיני אך רשם החברות יכול לדרוש את תרגום השם לאנגלית.
 • שם החברה הזרה אינו יכול להיות שם שכבר נעשה בו שימוש או שם היכול לגרום לבלבול.
 • מילים כגון מלכותי או קיסרי אינן ניתנות לשימוש.
 • כל שם המציע תמיכה בממשלה הבהאמית אינו ניתן לשימוש.
 • אישור או רשיון נדרש במידה ושם החברה מכיל את המילים הבאות: בנק, איגוד מקרקעין, חסכון, הלוואות, ביטוח, ביטחון, ביטוח משנה, ניהול כספים, קרנות השקעה, נאמנות, קרן נאמנות, לשכת המסחר, אוניברסיטה, רשות מקומית, או כל שם היכול להעיד על קשר עם בנקאות או ביטוח.
 • בע"מ, קורפוראיישן, אינקורפוראיישן, אנונים סושייטט וכו' אלה הסופיות האפשריות של שמות החברות.

לחברה זרה בבהאמס חייב להיות מינימום דירקטור אחד שיכול להיות גם חברה (ולא בן אדם) והדירקטורים יכולים להיות בעלי כל אזרחות ואינם חייבים להיות אזרחי בהאמס. אין צורך חוקי למנות מזכיר לחברה, אך בדרך כלל מזכיר אחד ממונה. מספר בעלי המניות המינימלי של החברה הינו אחד ולא קיים שום תיעוד במסמכים הרשמיים של הממשלה לגבי שם בעל המניות והדירקטור בחברה, אך שמות בעלי המניות והדירקטור צריכים להישמר אצל הנציג המקומי של החברה.

ההון הרשום המקובל של חברה הינו 5,000$, המחולק ל- 5,000 מניות בנות 1$ כל אחת. זהו ההון הרשום המקסימלי המצריך תשלום מינימלי בזמן ההקמה ובתשלום אגרת הרשם השנתית. סוג המניות הבא ניתן לשימוש: מניות רשומות, מניות למוכ"ז, מניות ללא ערך נקוב, מניות בכורה, מניות ניתנות לפדיון, מניות בעלות או ללא זכות הצבעה.

מיסוי ועלויות שנתיות

בהאמס הינה מקלט מס ידוע ומוכר. אין מסים ישירים כגון מס הכנסה, מס חברות, מס רווחי הון, מס רווח, מס מתנות או מס עזבונות. מיסים קבועים הם: 250$ המשולמים בזמן הקמת החברה, מס חברות הינו 200$ המשולם מידי שנה מיום הקמת החברה הזרה.

הקמת חברה מסוג IBC הינה גמישה מאוד ומאפשרת דיווח מינימלי, ללא שום צורך להגיש לרשויות דוחות כספיים או דוחות מס, אין צורך בגילוי של המוטבים או לקיים ישבות דירקטוריון באי (שיחות ועידה יכולות להתקיים באמצעות הטלפון או אמצעים אלקטרוניים אחרים).

בבהאמס אין מיסוי ישיר כגון: מס הכנסה, מס רווח הון, מיסוי על מתנות או ירושות. בהאמס אינה חלק מכל אמנות למניעת כפל מס. מאידך לבהאמס מספר הסכמים עם מדינות שונות בעיקר בנושא נהיגה תחת סמים.

אגרת רשם החברות תלויה בהון הרשום של החברה:

 • חברות זרות עם הון רשום עד 50,000$ תשלמנה אגרה שנתית של 350$.
 • חברות זרות עם הון רשום של 50,001$ ומעלה תשלמנה אגרה שנתית של 1,000$.
 • קנס של עד 50% מהאגרה המקורית תשולם באם החברה הזרה לא משלמת את אגרת הרשם בזמן.

אין צורך להגיש דוחות כספיים, דוח מס או דוחות מבוקרים לרשויות, אך על החברה לשמור על רשומות כספיות וחשבונאיות בספרי החברה.

גיאוגרפיה ורקע כללי על הבאהמס:

הבהאמס הינם קבוצה של 700 איים ו- 2,300 איי אלמוגים המשתרעים על פני שטח של מעל 250,000 ק"מ רבועים באוקיינוס האטלנטי ממערב להודו וממזרח לפאלם ביץ, פלורידה ומצפון להאיטי וקובה.

שלושת האיים הגדולים הם: אנדורה (בעלת שטח של 6,000 ק"מ רבועים), אבקו (1,685 ק"מ רבועים) ואינגאוס (1,554 ק"מ רבועים). עיר הבירה נאסאו, נמצאת על האי ניו פרובינדנס ובעלת שטח של 215 ק"מ רבועים. העיר השניה בגודלה, פריפואט נמצאת על האי גראנד בהאמה, ובעלת שטח של 1,370 ק"מ רבועים. אוכלוסיית בהאמס מונה כ- 340,000 תושבים והשפה השלטת היא אנגלית.

איי הבהאמס ממוקמים רק כ- 60 ק"מ ממיאמי, ארה"ב והאקלים הטרופי מספק טמפרטורה ממוצעת שנעה בין 24-21 מעלות ועד 30 מעלות. הוריקנים הם מחזה שכיח בהאמס אך מתוך 700 האיים שסופגים אותם, רק 20 מיושבים, שאר האיים אינם מיושבים בקביעות בשל המחסור במים טריים.

לצפייה במפת בהאמה

סקירה היסטורית, מבנה חוקתי ופוליטי

סן סלבדור, אחד מאיי בהאמס, היה הראשון שהתגלה בעת המודרנית על ידי קולומבוס בתאריך 12 באוקטובר, 1492. בשנת 1640 קבוצת אנגלים שהפליגו מברמודה היו הראשונים שבחרו להתיישב בבהאמס. והנה נתון טריוה מעניין, איי הבהאמס הם הדמוקרטיה הראשונה בחצי כדור הארץ המערבי (החל מהמאה ה-17), אך יחד עם זאת, עד 1973 האיים היו בחסות בריטניה.

המדינה הינה חברה עצמאית בקהילה הבריטית החל משנת 1973. המערכות הפוליטיות והחוקיות דומות מאוד לאלו הקיימות בבריטניה. המושל המתמנה בדרך כלל על ידי הממשלה הבריטית ואחראי על נושאי הביטחון, יחסי חוץ, וביטחון פנים. הממשלה פועלת על ידי ראש ממשלה נבחר, המתייעץ עם קבינט של שישה עשר חברים, המורכבים משנים עשר שרי הקבינט וארבעה שרי מדינות הנבחרים על פי חוק. בית המחוקקים מונה 49 חברים של בית האסיפה ו-16 חברים בסנאט.

כלכלה ותשתית בבהאמס

הכלכלה מבוססת על תעשיית התיירות (60 אחוז מהכנסות המדינה) ופעילות בתחומי המסחר והכספים. התעשיות העיקריות הינן נפט ומלח ואילו החקלאות אינה מפותחת במדינה מכיון שאין מספיק שטחים ומים טריטוריאלים.

בבהאמס קיימים שירותי תקשורת מעולים. קווי טלפוניה ולווין לרוב מדינות העולם. מערכת חדשה של טלפקס הותקנה לאחרונה, וכבלי תקשורת תת קרקעיים נמשכו לכיוון פאלם ביץ, פלורידה. כמו כן, קיימים שירותי דואר מעולים.

הבהאמס נהנית מדרכי אויר בינלאומיות נוחות ביותר. מלבד שדה התעופה הבינלאומי בניו פרובידנס, ישנו שדה תעופה בפריפורט למטוסי סילון, העיר השניה במדינה, וכמו כן ישנם 41 אזורי נחיתה נוספים.

למעלה מ-400 בנקים בינלאומיים שלחו נציגות לאיי הבהאמס ונמצאים בערים המרכזיות. רמת הדיסקרטיות גבוהה מאד ומוגנת על ידי החוק האנגלי לשמירה על סודיות.

המטבע הינו דולר בהאמי הנגזר משווי הדולר האמריקאי. חברות מקומיות כפופות לפיקוח על המט"ח וחברות זרות אינן כפופות לכך.

אם ברצונכם לקבל פרטים נוספים על הקמת חברה בבאהמס, צרו קשר עם נציגינו.