הקמת חברה בצ'כיה:

רישום חברה זרה בצ'כיה מאפשר לבעלי החברה ליהנות מהטבות של חברה באירופה. הליך ההקמה של החברה הזרה אינו פשוט ומצריך חתימה על מסמכים רבים ואימות בסניפינו. בנוסף החוק המקומי דורש רישום של כתובת רשומה בצ'כיה ואימות ותרגום מסמכים.חברה בצכיה
מס החברות בצ'כיה עומד כיום (2014) על 19% בלבד, עבור כל סוגי החברות, ובדומה לישראל, גם בצ'כיה מתקיים מבחן הניהול והשליטה וכל רווחי החברה כפופים למס חברות ללא קשר למקום היווצרם.
בחירת שם לחברה בצ'כיה כפוף למספר נהלים של רשם החברות במדינה ובינהם:
–    איסור על שמות דומים למותג מפורסם או רמזים לקשר בין מותג ידוע לבין החברה.
–    לא יאושרו שמות פוגעניים ומעליבים.
–    חברות העוסקות בבנקאות, ביטוח, ספורט אתגרי, הימורים ופורקס, יאלצו להשיג רישיון שימוש ייעודי לפעילויות אלו.

חברות מדף בצכיה:
ניתן לרכוש חברות מדף בצ'כיה באופן מיידי אך יש להעביר את החברה תהליך של שינוי שם ברשם החברות בצ'כיה. (בערך שבוע ימים) – אולם ניתן לפעול בחברה כבעלים כמעט מיד לאחר רכישת החברה (למעט פעולות בחשבון בנק שלא יכול להפתח על שם הבעלים החדש עד שהבעלים יהיה רשום ברשם החברות) מחשש של הלבנת הון וכ"ו .

אגרות ותשלומים:

בצ'כיה אין תשלומי אגרה שנתיים (כפי שנהוג בישראל) ולמעט דמי הקמת החברה ודמי ניהול החברה, אין עלויות קבועות נוספות על אחזקת החברה בצ'כיה.

פתיחת חשבון בנק בצ'כיה:

חשיבות רבה נותנים המקומיים לפעילות מסחר מול בנקים מקומיים. בצ'כיה פועלים מספר בנקים מקומיים ומספר בנקים בינלאומיים גדולים. באמצעות השירות של קומפני אקספרס, תוכלו להיות הבעלים של חשבון בנק בצ'כיה תוך מספר ימים עד מספר שבועות קטן.

רקע כללי על צ'כיה

צ'כיה היא מדינה מרכזית באירופה הידועה גם בשמה הרשמי, הרפובליקה הצ'כית שגובלת בפולין, גרמניה, אוסטריה וסלובקיה. עיר הבירה היא פראג שנחשבת לאחת הערים העתיקות והיפות באירופה.
עד שנת 1989 צ'כיה היתה מחוברת למדינה ממזרח והן נקראו צ'כוסלובקיה. נפילת ברית המועצות,הובילה להתפרקות המדינה ל-2 ישויות נפרדות סלובקיה וצ'כיה ושתיהן חברות באיחוד האירופי מאז שנת 2004.

סקירה היסטורית:

במאה ה-7 וה-8 לספירה בשטחה של צ'כיה שגשגו מספר עמים סלאבים ושושלת דוכסות מוראביה שלטה בחלקים גדולים מהשטח. לאחר נפילת השושלת, תפסה את מקומה שושלת בוהמיה שהפכה את השטח לממלכה. אחרי תקופת האימפריה הרומית בסביבות המאה ה-12 , צ'כיה איבדה מעמד עצמאי והפכה להיות חלק מהאימפריה האוסטרו-הונגרית. מאז מלחמת העולם הראשונה עברה צ'כוסלובקיה בין הגרמנים, לרוסים שהנהיגו בה משטר קומוניסטי, וכאמור, מאז נפילת בריה"מ. התחלקה המדינה ל-2.

לצפייה במפת צ'כיה

כלכלת צ'כיה:

צ'כיה הינה חלק מהאיחוד האירופי ונהנית מכלכלה חופשית שמאפשרת יציבות פיננסית והופכת את צ'כיה למדינה המשגשגת ביותר מבין מדינות הגוש הסובייטי לשעבר. עיקר הכנסות המדינה מגיעות מענפי הכרייה (כריית פחם, עופרת, אבץ, נחושת וכסף), תעשייה כבדה (כלי רכב, ציוד תעשייתי, ציוד חקלאי ועוד) ומענף התיירות שתפס תאוצה בשנים האחרונות.
עיקר פעילות המסחר של חברות המוקמות בצ'כיה מתקיים מול חברות באיחוד האירופי ומול שכנותיה, פולין, סלובקיה, גרמניה ואיטליה.

לפרטים נוספים על הקמת חברה בצ'כיה או חברה באירופה, פנו לנציג קומפני אקספרס.