רישום חברה בהונג-קונג:

דגל הונג קונג
דגל הונג קונג

סוג החברה המשמשת למסחר בינלאומי והשקעות הינו חברה פרטית מוגבלת ע"י מניות והיא חברה בעלת "יישות" עצמאית הנהנית ממעמד של אזרח מקומי. השפה הרשמית למסמכי התאגדות ומסמכים חוקתיים אחרים היא אנגלית וניתן להוסיף גם אותיות סיניות אם נדרש.

ניתן להקים חברה בהונג קונג ב-2 דרכים שונות:

הליך ההקמה כולל הגשת תזכיר ותקנון והצהרת תאימות עם נוטריון. ההגשות יכולות להתבצע בנפרד או ביחד בתוך 14 יום מיום התאגדות החברה. לחברה חייבת להיות כתובת רשומה בהונג קונג והיא חייבת למנות "מזכיר" מקומי שיכול להיות משרד או אדם פרטי.

בחירת שם לחברה בהונג קונג:

ישנם כמה נתונים שכדאי לשים לב אליהם בבואכם לרשום חברה זרה בהונג קונג:

  • לא ניתן להזמין שם מראש או "לשמור" שם.
  • חובה לבדוק שאין שם דומה או זהה ברשם החברות , אשר ימנע את הקמת החברה.
  • שם המרמז על פעילות פלילית או פעילות שמנוגדת לאינטרס הציבורי אסורה.
  • שם המרמז על חסות מלכותית או ממשלתית אינה מקובלת.
  • השימוש במילים הבאות בשם או תרגום שלהם לשפה אחרת, דורש היתר או רישיון מיוחד: חברת בנייה, לשכת המסחר, צ 'רטרד, קואופרטיב, הקיסרית, Kaifong, עירוני, רויאל, חסכונות, עמותת התיירות, האמון, נאמנות, רכבות תחתיות, בנק, ביטוח, ביטחון, ביטוח משנה, ניהול כספים, ניהול נכסים, קרן השקעות.

הסיומת "בע"מ" נדרש לציין בערבון מוגבל.
המספר הדירקטורים המינימאלי לחברה הוא 1 ודירקטור יכול להיות אדם או תאגיד מכל לאום ללא צורך באזרחות מקומית בהונג קונג.

פרטים נוספים על הדירקטורים חייבים להיות מוגשים כאשר רושמים את החברה לציבור ואין דרישה לקיים ישיבות דירקטוריון בתוך הונג קונג. הדירקטורים יכולים לשבת בכל נקודה בעולם, אך חברה בהונג קונג חייבת לרשום "מזכיר חברה" שחייב להתגורר בהונג קונג.

מספר בעלי המניות המינימאלי הוא אחד והפרטים שלו או שלהם צריכים להישלח עם טפסי הרישום של החברה. בעלי המניות אינם חייבים להיחשף ויכולים להישאר אנונימיים.
ההון הרשום התקני בתור התחלה עומד על 1000$ HK והוא יוצא לשוק עם לפחות 2 מניות בערך נקוב. אפשר למכור מניות בכורה או מניות רגילות אך אין אפשרות למניות למוכ"ז.

מיסוי ועלויות שנתיות בהונג קונג

הונג קונג אינה מטילה מס על הכנסות ממקור שאינו הונג קונג, גם כאשר הועבר להונג קונג. לפיכך, אם פעולות המסחר של החברה הזרה בהונג קונג מתבצעים מחוץ להונג קונג, לא יוטל מס על ההכנסות או הרווחים. חברה בהונג קונג שמבצעת פעילות בתוך הונג קונג ומקור הכנסותיה מגיע מאזרחי האי, תשלם מס על הרווחים בשיעור של 16.5% (נכון ל-2015) לאחרונה חתמה הונג קונג על מספר הסכמים למניעת כפל מס וכדאי תמיד להתעדכן באילו מדינות מדובר.
ישנו תשלום של שנקרא "דמי רישום עסקים" (BRF) שכרגע עומד על HK $ 2600, שישולמו תוך חודש מיום ההתאגדות ולאחר מכן מדי שנה ביום השנה של התשלום הראשון.

כל חברה בהונג קונג נדרשת להגיש חשבונות מבוקרים וגם קובץ תשואה שנתית ובכל שנה לספק פרטים של הדירקטורים הנוכחיים של בעלי המניות שהחזיקו במניות החברה באותה שנה. כל חברה חייבת למנות רואה חשבון / מבקר, אשר חייב להיות חבר רשום באיגוד רואי החשבון של הונג קונג.

רקע כללי על הונג-קונג

הונג קונג ממוקמת בים סין הדרומי, 160 ק"מ דרומית מזרחית לגואנג'ו (Guanzhou) הסינית. הונג קונג מורכבת ממספר רב של איים קטנים וחלק קטן נוסף מחובר ישירות ליבשת ובסה"כ היא בעלת שטח כולל של כ 1,104 קמ"ר. האזורים העיקריים הם האי הונג קונג, קאולון והטריטוריות החדשות. מפרץ ויקטוריה מפריד בין האי הונג קונג ובין חצי האי קאולון והוא מוכר כאחד מהנמלים הטבעיים המושלמים והגדולים בעולם. זהו נמל עתיק וגדול המנקז אליו אוניות משא מכל העולם שפורקות ומעמיסות מעל ל-100,000 מכולות מידי חודש. אוכלוסיית הונג קונג מונה נכון לימים אלו קצת מעל 7 מיליון תושבים שרובם הגדול סינים וחלקם אירופאים ואנשי עסקים מכל העולם שבחרו להתיישב שם. זהו אחד האזורים הצפופים ביותר בעולם.

השפות הרשמיות הן אנגלית וסינית, כאשר אנגלית נמצאת לרוב בשימוש בהקשרים מסחריים ופוליטיים, וסינית קנטונזית נמצאת בשימוש נרחב בתעשייה ובמסחר המקומי.

לצפייה במפת הונג קונג

המבנה החוקתי והפוליטי:

בעקבות חוזה נאנקינג משנת 1842 האי הונג קונג, קאולון ו'הטריטוריות החדשות' הועברו לידי בריטניה, ובשנת 1898, הם הוחכרו מסין על ידי בריטניה לתקופה של 99 שנים. לכן עד ה-1 יולי 1997, הונג קונג הייתה מדינה תחת הכתר הבריטי. המושל מונה על ידי המלכה וניהל את ממשלת הונג קונג, שכללה את הרשות המבצעת והמועצה המחוקקת.

ע"פ ההסכם שנחתם בין סין לבריטניה בדצמבר 1984, ב-1 ביולי 1997 הונג קונג תחזור לריבונות סין ותהפוך ל"אזור מנהלי מיוחד" (HKSAR) השייך לרפובליקה העממית של סין (PRC). לאזור זה יש מערכת חקיקה עצמאית, עם ממשלה ורשות שופטת משל עצמה ועם הבטחה מהממשל הסיני והאנגלי שלא לפעול לשנותו במשך 50 שנה. לממשלת בריטניה עדין יש אפשרות למנות מושל אחד אך כל שאר חברי הפרלמנט בהונג קונג נבחרים באופן דמוקרטי על ידי העם. החוק במדינה מבוסס על החוקה האנגלית הידועה עם סממנים ונגיעות סיניות שנחקקו לאחרונה. הונג קונג משמשת כיום בתפקיד חשוב כדלת של סין אל העולם המערבי.

כלכלה ותשתית כלכלית בהונג קונג:

הונג קונג מדורגת כמרכז הפיננסי השלישית בגודלו בעולם, (אחרי ניו יורק ולונדון) והיא היעד הראשי במרכז ודרום מזרח אסיה לכל הקשור למקורות מימון ולמסחר. בהונג קונג קיימים יותר מ-160 בנקים מורשים מתוכם 85 בנקים זרים בעלי נציגויות באי. לבנקים בהונג קונג יש תפקיד מרכזי במימון הסחר הבינלאומי האדיר בגודלו שמתרחש באי.

המודרניזציה שמניעה את סין קדימה והכלכלה הבנוייה ממסות גדולות, מסתמכת על הונג קונג כיעד משמעותי מאד לכלכלה הסינית, כל זה למרות שהמשטר מונע ע"י פילוסופיה קפיטליסטית. אזור הסחר החופשי בהונג קונג יישאר כמו שהוא וכך גם כל השיטה המשפטית כלכלית "מדינה אחת – שתי מערכות". המטבע שווה ערך לדולר האמריקאי ומותאם כמעט בדיוק לתנודות בדולר. מה שאומר לרוב שאין שליטה על שערי חליפין.

הקמת חברה בהונג קונג הינה תהליך מורכב המצריך מומחים בתחום. אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה באמצעות הטופס או בטלפון