רישום חברה בארה"ב, רקע:

ארצות הברית של אמריקה היא אחת המעצמות הכלכליות הגדולות בעולם ובשל כך מנקזת אליה מיליוני עסקים וחברות המנסים להשתלב בתעשייה ובמתן השירותים במדינה. חברתנו מקימה חברות במספר יעדים בארה"ב ובינהם מדינות כמו דלאוור, פלורידה, ניו-יורק, וקליפורניה. אוכלוסיית ארה"ב היא מהגדולות בעולם וחצתה לא מכבר את סף ה 300 מיליון תושבים. הרפובליקה האמריקאית מאפשרת למדינות השונות לנהל באופן חופשי את כלכלתן וכל מדינה מציעה חוקי מיסוי שונים ותקנות האופיוניות רק למדינה זו. לארה"ב אין שפה רשמית, אך השימוש בשפה האנגלית הינו נפוץ ביותר במדינה. מהגרים מהאיים הבריטיים, האחראיים להקמת המדינה דיברו אנגלית. היום, ספרדית הינה השפה השניה בפופולריות שלה בארה"ב.

לצפייה במפת ארה"ב

חברות זרות המוקמות בארה"ב לרוב נפתחות במדינת דלאוור – להלן סקירה מדינה זו

סקירה היסטורית ומבנה חוקתי של דלוור -ארה"ב

ארה"ב הינה פדרציה נשיאותית הכפופה לחוקה האמריקאית. כל אחת ממדינות החוקה, כולל דלוור, מקיימות מידה מסוימת של ממשל עצמי משלה. יחסי בטחון וחוץ, מטבע ושירותי דואר, הרמות הגבוהות ביותר של מערכת המשפט ובטחון פנים הינם באחריות הממשלה הפדראלית. החוק בארה"ב (ושל דלוור כאחת המדינות) מבוסס על החוק האנגלי הכללי.

למרות שאף אחת מהמדינות האמריקאיות לא היו אף פעם 'מקלט מס', החוק הדלוורי מאפשר לחברה להיות מוקמת בצורה מהירה וזולה יחסית ורווחיה יכולים להיות פטורים ממס בתנאי שפעילותה העסקית מנוהלת מחוץ למדינה. תודות למספר תקנות ובירוקרטיה נמוכה, דלוור נחשבת בארה"ב כאחד מהמקומות האטרקטיביים ביותר ובעלת ערך לחברות חדשות. המדיניות של ביהמ"ש בדלוור הינה להבין את חופשיות חוק החברות ולפרש כל אי בהירות או אי ודאות במסגרת החוק ולהגיע לפתרון הגיוני וצודק.

כלכלה ותשתית בארה"ב

כלכלת דלוור נקבעת על ידי העובדה שארה"ב מדורגת ראשונה בעולם בתוצר הבינלאומי שלה.

מרכז העסקים בדלוור הינו וולמינגטון, שבו מתקיימת אחת מתעשיות הכימיקלים המפותחות ביותר בעולם. יותר מ- 46 אחוזים מהחברות שמניותיהן נסחרות בבורסה בניו יורק, התאגדו בדלוור. המטבע הרשמי בדלוור הוא כמובן דולר אמריקאי.

הקמת חברה בארה"ב

החקיקה בדלוור מבוססת על חוק החברות הכללי 1989. בדרך כלל, לכל חברה יש את התקנות שלה כחלק ממסמכי ההתאגדות. שפת החקיקה ומסמכי החברה חייבים להיות באנגלית ובמידה ונעשה שימוש בשפה אחרת, יש צורך בתרגום מלא לאנגלית.

החברות שמשתמשים בהם למסחר והשקעות הינם חברות בע"מ (CORPORATION) ו/או – LLC. החקיקה בארה"ב לגבי ה- LLC הינה משנת 1992, ורק חלק קטן ממדינות ארה"ב מסתמכים על חוק חברות שונה (הוואי, וורמונט, מסצ'וסטס ופנסילבניה). תהליך הקמת חברה בארה"ב, תלוי בסוג החברה:

  • CORPORATIONS: תקנון החברה או תעודת ההתאגדות שלה מוגשים למזכיר המדינה במדינת ההתאגדות.
  • LLCs: תקנון התאגיד או תעודת ההתאגדות מוגשים למזכיר המדינה במדינת ההתאגדות.

יש צורך בכתובת מקומית לחברה בארה"ב ובמידה ומקימים חברה בדלוור, אזי גם הכתובת חייבת להיות במדינת דלוור. כמו כן, לחברה חייב להיות שם של איש קשר המשמש כנציג המקומי של החברה. הנתונים לגבי הכתובת המקומית של החברה מצוינים בתעודת ההתאגדות שלה.

שמות החברה בארה"ב כפופים לדרישות הבאות:

  • שם החברה יכול להיות בכל שפה, למרות שמומלץ גם תרגום של השם לאנגלית.
  • המגבלות הבאות נאכפות ואסורות ע"פ התקנון:

Corporations: כל שם שהינו זהה או דומה לזה של חברה קיימת במדינת ההתאגדות. בנוסף, השימוש במילים בנק או נאמנות כחלק משם החברה אסור בכל 50 המדינות ללא אישור מוקדם מרשויות הבנקים במדינת ההתאגדות.
LLCs: כל שם שהינו זהה או דומה לשם של חברה קיימת במדינת ההתאגדות. בנוסף, השימוש במילים בנק, נאמנות, ביטוח או ביטוח משנה בשם החברה בדרך כלל אסור בכל 50 המדינות. איסור זה חל שכן חברות בעירבון מוגבל ברוב המדינות לא מורשות לעסוק בבנקאות או בעסקי ביטוח.

  • הסיומות שבדרך כלל משתמשים בהם בשם החברה הינם:

Corporations: אינקורפורייטד, קורפוראיישן, לימיטד, החברה או קיצור שלה אינק, קורפ או לטד. מספר מדינות מרשות להשתמש בסיומות כמו: פאנד, אסוסיאיישין, פאונדיישין, סיינדיקט, סוסייאטי או אינסטיטיוד.
LLCs: לימיטד ליאביליטי קומפני, לימיטד קומפני או קיצור LLC או LC.

  • המילים הבאות והפעילויות הבאות אסורים: בנק, נאמנות, אוניברסיטה, קולג' או בית ספר.

הדרישות הבאות מתייחסות למבנה ניהול החברה בארה"ב

דירקטורים/מנהלים

  • Corporations: המספר המינימלי של הדירקטורים הינו אחד. בעל המניות של החברה יכול להיות חברה אחרת (אפילו חברה בינלאומית או חברת אופשור)
  • LLCs: המספר המינימאלי של השותפים הינו אחד. שותפים יכולים להיות גם ישויות פרטיות וגם ציבוריות. אין הגבלות למספר השותפים.

אין דרישה לגבי מינימום הון רשום לחברה. באם אין הון מניות, ישנה אפשרות להנפיק מניות ללא ערך נקוב. בהנחה שסכום האגרה המינימלית משולמת, ישנה אפשרות להנפיק עד 3000 מניות ללא ערך נקוב אך אין אפשרות להנפיק מניות למוכ"ז.

מיסוי ועלויות שנתיות בארה"ב (דלוואר)

המיסוי בדלוור מתאפיין בצורה זו:

בהתאם לחוקה בדלוור, המדינה אינה יכולה לחייב חברות זרות המוקמות במדינה זו אך מנהלות את עסקיהן במקום אחר לשלם מס. התשלום המנדטורי היחידי הינו תשלום האגרה התלוי בהון מניות החברה (30$ מינימום). רק תאגיד שעסקיו מנוהלים בצורה רשמית בתחום ארה"ב מחויב לשלם את המס הפדרלי. בעלי מניות זרים פטורים מחובת ניכוי מס במקור על דיבידנדים וכן ממיסוי על ירושה של מניות. אין צורך למלא מסמך SS-4 בכדי להירשם במס הכנסה באם התאגיד אינו מנהל עסקים בארה"ב או פותח חשבון בנק אמריקאי. למרות זאת, חברות אילו אינן פטורות מכפל מס מכיוון שאינם כפופים להסכמים. באם התאגיד ממלא את מסמך SS-4 , מס החברות הפדרלי הינו בשיעור 24% ומעלה.

חברה זרה שהתאגדה כ-LLC ובעליה אינם תושבי ארה"ב ואינה מנהלת עסקים בדלוור, בדרך כלל אינה כפופה לתשלום מסי מדינה ואינה צריכה להגיש דוח מס למדינה. LLC אמריקאי שאינו מנהל עסקים בארה"ב ואין לו מקור הכנסה בארה"ב ,אינו כפוף למס הפדרלי ואינו צריך להגיש דוח מס לרשויות אלה.

הדרישות הבאות מתייחסות לדוחות כספיים שנתיים לכל סוגי החברות:

הצהרת מס חייבת להיות ממולאת מידי שנה המצביעה על פרטי מנהלי התאגיד. למרות זאת, בדרך כלל אין דרישה להגיש דוח כספי שנתי במדינת ההתאגדות למעט מצב שבו התאגיד רוכש נדל"ן בארה"ב או מנהל עסקים במדינה.

פתיחת חשבון בנק בארה"ב

ניתן לפתוח חשבון בנק בארה"ב במספר בנקים גדולים ומובילים ללא צורך בנסיעה ליעד המבוקש. לקוחות המבקשים לפתוח חשבון בנק בארצות הברית, נדרשים להציג מסמכי נאותות, דרכון מאומת ומסמכים נוספים ואנו מבצעים עבורם את כל ההתקשרות מול הבנק עד תהליך פתיחת החשבון.