הקמת חברה בסלובניה:

דגל סלובניה
דגל סלובניה

סלובניה מאפשרת לישראלים ולאזרחים זרים להקים חברות זרות בתחומה. מס החברות בסלובניה עומד על 17% (נכון לשנת 2013) וישנם הטבות מס לאזורים כלכליים בתוך המדינה. כמו בישראל, גם בסלובניה מונהג מס טריטוראלי וחברות מקומיות חייבות במס על הכנסותיהן מכל מקום בעולם.

שיעורי מס על דיוודנד, ריבית ותמלוגים עומד על 15% ובנוסף בשנת 2013 עלה המע"מ בסלובניה מ-20% ל-22% על כלל המוצרים.

קצת רקע כללי על סלובניה:

סלובניה הכריזה על עצמאותה ב-1991 למרות שעדיין היתה חלק מיגוסלביה הגדולה. לאחר מלחמת עשרת הימים בינה לבין צבא יגוסלביה שנגמרה בהתערבות האו"ם, הכריז האיחוד האירופי ומדינות האו"ם על הכרה רשמית במדינה.

סלובניה היא אחת המדינות העשירות יותר מבין כל מדינות מזרח אירופה לשעבר, וכבר שהייתה רק מחוז של יגוסלביה, הייתה אחראית על חלק ניכר מהתוצר הלאומי של המדינה ויצרה קשרים בינלאומיים עם מדינות רבות. סלובניה הייתה חלק מהמדינות שייסדו את ארגון הסחר העולמי ובשנת 1996 הפכה לחברה מן המניין באיחוד האירופי.

לצפייה במפת סלובניה

כלכלת סלובניה נשענת בעיקר על ייבוא וייצוא מוצרים ורוב התל"ג מיוצר עי התעשייה ותחום אספקת השירותים. האינפלציה בסלובניה, בגדר הסביר והממוצע האירופי והיא נחשבת לאחת המדינות היציבות יותר מבין כלל מדינות הגוש המזרחי החברות באיחוד האירופי. המטבע הנהוג במדינה הוא האירו האירופי.

ממשלת סלובניה משקיעה רבות בסקטור הפרטי ובשנים האחרונות חלה ירידה משמעותית בכל ההגבלות שהיו מוטלות על השקעות זרות ועל חברות זרות המעוניינות להשקיע במדינה, ולכן אנו רואים עליה בביקוש להקמת חברה בסנובניה ע"י משקיעים זרים המכוניינים בגריסת רגל באירופה.

לפרטים נוספים על הקמת חברות בסלובניה, – צרו קשר עם נציגנו