הקמת חברה בסינגפור:

דגל סינגפור
חברה בסינגפור

סינגפור חתומה על אמנה למניעת כפל מס עם ישראל, ושיטת המס המונהגת במדינה מאפשרת לכל הכנסה כספית שהופקה מחוץ לסינגפור ולא התקבלה פיזית במדינה, להיות פטורה ממס. חברה זרה בסינגפור מתאימה בעיקר לאנשים פרטיים או חברות המספקות שירותים (services) בכל מיני מקומות בעולם כמו: חברות תוכנה, דוגמנים, סוכנים, מרצים בין לאומיים, יועצי מס או יועצים משפטיים וכדומה.

כך למשל, אם ישראלי מקים חברה בסינגפור, אשר הכנסותיה יופקו מחוץ לסינגפור ויתקבלו בחשבונות בנק שמחוץ למדינה, החברה שלו תשלם 0% מס חברות. וכל עוד לא ימשוך הישראלי דיבידנדים, הוא לא יחויב במס גם בישראל.
כל זאת מפני שלפי האמנה בין ישראל וסינגפור, כל עוד לחברה הזרה בסינגפור אין מוסד קבע בישראל (משרדים או חנות), לא תהיה לישראל הזכות למסות את רווחי החברה.
הקמת חברה בסינגפור מתאימה גם לאנשי עסקים המבצעים קנייה של מוצרים בסין או בהודו ומוכרים אותם בכל העולם.

לחברה בסינגפור יש סמכויות כמו לכל אזרח סינגפורי מן המניין וניתן לפתוח חברה מסוגים שונים כגון: חברת תושב (Resident Company), חברות לתושבי חוץ (Non-resident Company) וחברות שהם סניפים או נציגויות של משרדים גדולים.

הליך הקמת החברה בסינגפור כרוך באישור של שם החברה, שמות חברה כפופים לדרישות ההגבלות הבאות:

  • שם דומה לשם של חברה קיימת יידחה.
  • שם חברה עם קונוטציה פוליטית או בעל רגישות פוליטית יידחה.
  • השמות חייבים להיות באנגלית.
  • שמות הכוללים בתוכם את הביטויים: בנק, מוסד פיננסי, חברת ביטוח, קרנות ניהול, מכון לימודים (אוניברסיטה), לשכת המסחר או שם דומה, דרושים הסכמה או רישיון מיוחד.
  • חברה ציבורית חייבת לציין בעירבון מוגבל.
  • חברה פרטית חייבת בסיומת Pte.

חברה זרה בסינגפור חייבת לרשום לפחות מנהל אחד החייב להיות תושב סינגפור!! בנוסף, לחברה חייב להיות מזכיר חברה רשום שגם הוא תושב סינגפור (חייב להיות בן אדם ולא חברה) המינימום של מניות חייב להיות לפחות אחד, ופרטי בעל המניות חייב להיות רשום. אם בעל החברה חפץ באנונימיות, זאת ניתן להשיג ע"י מינוי של נאמנים מטעמו כבעלי המניות.

מיסוי ועלויות שנתיות לחברה בסינגפור:

המס הכללי בסינגפור עומד על 17% (2016) עבור הכנסות שמקורן בתוך סינגפור. עם זאת, ניתן לצמצם באופן משמעותי את שיעור המס האפקטיבי (עד 15% ואפילו פחות) עבור עסקים ע"י תמריצי מס של המדינה. אך מכיוון שחברת אופשור בסינגפור אינה מייצרת הכנסותיה במדינה, כל הכנסותיה אינן כפופות למס (אלא אם כן הועברו לתוך סינגפור). יחד עם זאת, בעקבות ההסכמים הרבים שחתמה סינגפור ובעקבות ההקלות במיסוי החד צדדי, דיבידנדים שהתקבלו עבור תושבים זרים הפועלים בסינגפור, יכולים לעבור לחשבונם הפרטי ללא מס.

סינגפור משקיעה מאמצים גדולים כדי להרחיב את ההגנה על הסכמיה ולהרחיב את האמנות למניעת כפל מס עם מדינות אחרות. סינגפור כבר חתמה על הסכמים שכאלו עם רוב המדינות באזור אסיה והפסיפיק, מדינות באירופה, אפריקה והמזרח התיכון. מדינות אלה כוללות את סין, אינדונזיה, תאילנד, מלזיה, הפיליפינים, וייטנאם, הודו, יפן, קוריאה, אוסטרליה, ניו זילנד, דרום אפריקה, בריטניה, הולנד, גרמניה, שוויץ, שבדיה, צרפת, בלגיה, פינלנד ואיחוד האמירויות הערביות. סינגפור היא גם אחת המדינות היחידות לה יש הסכם למניעת כפל מס עם טייוואן. מה שמסביר את הפופולאריות של חברות השקעות בסינגפור המבצעות סחר כללי עם סין ומדינות אחרות באזור.

ממשלת סינגפור מעודדת באופן אקטיבי משקיעים זרים המעוניינים להקים חברה בסינגפור עם הטבות מס ותמריצים כספיים נדיבים. סינגפור היא מקום אידיאלי לביסוס חברות אחזקה ומטה והיא גם שער לפעילות השקעות זרות במשקים המתעוררים של אסיה, כגון סין, הודו, וייטנאם, אינדונזיה ותאילנד.

רקע כללי על סינגפור

הרפובליקה של סינגפור ממוקמת על האי המרכזי של סינגפור ועל קבוצת איים קטנה מדרום חצי האי מאלאקה. סינגפור מופרדת ממאלאקה ע"י מיצרי ג'והור ומאינדונזיה ע"י מצר סינגפור. השטח הכולל של המדינה הוא מעל 622 קמ"ר עם אוכלוסייה של בערך 4.5 מיליון נפשות. 75% מהאוכלוסייה הם ממוצא סיני, וה-25% הנוספים הם בעיקר ממוצא מלזים והודים שכולם חיים בהרמוניה. עיר הבירה נקראת גם סינגפור, והיא אחד המרכזים האורבאניים הגדולים ביותר בדרום מזרח אסיה. השפה הרשמית העיקרית היא אנגלית, אך במקומות רבים אפשר לשמוע גם מנדרינית, מלאית וטמילית.

לצפייה במפת סינגפור

ההיסטוריה של סינגפור והמבנה החוקתי פוליטי:

הרפובליקה של סינגפור היא חלק ממדינות בריטניה הגדולה. לפני 1963 סינגפור הייתה קולוניה בריטית. בשנת 1963-1965 סינגפור הפכה להיות חברה בפדרציה המלזית הגדולה, אך מיד לאחר מכן קיבלה עצמאות. ממשלת סינגפור הערנית והפתוחה, הצליחה במשך השנים ליצור מדינה יציבה מאד עם שלטון יציב ואחר הנקיים משחיתות בכל העולם. הדגש הגדול על פיתוח חינוכי וניהול כלכלי נכון, הפך להיות מודל לחיקוי בכל העולם. בגלל הקשר ההדוק של הממשלה ושל האופוזיציה עם הכתר האנגלי, אין חשש מהפיכות או שינוים מרחיקי לכת במדינה. המשפט המקובל במדינה הוא המשפט האנגלי (בדומה לישראל) עם מערכת משפט מקומית ששעונה על חוקי המקום.

כלכלה ותשתיות בסינגפור

על אף גודלה הקטן, המיקום האסטרטגי של סינגפור לאורך קו הספנות ונתיבי המסחר האווירי של אסיה, הפכו את סינגפור למוקד עיקרי של סחר והשקעות באזור דרום מזרח אסיה. סינגפור מתגאה בתשתיות מעולות, עם קווי תקשורת עדכניים ורשת תחבורה ומערכות כבישים מהטובות והאיכותיות ביותר בעולם. כוח העבודה בסינגפור הוא משכיל וחרוץ ובעל רמה טכנית גבוהה מאד.

סינגפור היא גם מרכז פיננסי בינלאומי מוביל. משקיעי אופשור בין לאומיים מגיעים לסינגפור כדי לנהל את עסקיהם דרך חברה סינגפורית. המוסדות הפיננסים והרשויות מספקות שירות מעולה המגובה בתשתיות נוחות ומערכת משפטית איכותית ונוחה. נציגויות של כל הבנקים הגדולים נמצאים בסינגפור כמו גם משרדי ראיית החשבון הגדולים והנחשבים בעולם, כולם בעלי משרדים בסינגפור.המטבע המקומי הוא דולר סינגפורי.

לפרטים נוספים על הקמת חברה בסינגפור, נא פנו אל משרידנו ונחזור אליכם בהקדם.