למרות הפטור מתשלום מיסים באיי סיישל, עדיין ישנם מספר הגבלות כלליות שמציג רשם החברות המקומי בסיישל. רוב ההגבלות נוגעות לשם החברה הזרה שנרשמת ורשם החברות אינו מאשר חברות בעלות שם שעלול להטעות ולהישמע דומה לשם מוכר וידוע או חברות המשתמשות בשמות בעלות סיומת ממשלתית, ארגונית וכדומה.

דגל סיישל
דגל סיישל

הגבלה נוספת היא כל עניין עיסוקה הראשי של החברה הזרה בסיישל. חברות העוסקות במתן שירותי בנקאות, פיננסים, ביטחון, ביטוח או הלוואות, חייבים באישור מיוחד של הממשל המקומי להקמת חברה בסיישל.

בעבר, לא היתה דרישה לניהול ספרים וניתן היה לנהל את חשבונות החברה ללא רישום, אך משנת 2012 השתנו הדברים וע"פ הדרישות של ארגונים בינלאומיים, ישנה חובה חדשה לשמור את כל החשבונות למשך 7 שנים אחורה ע"מ שבמידת הצורך יוכלו הרשויות לבדוק את הרישומים. אין אפשרות להנפקת מניות למוכ"ז.

ישראלים רבים העובדים בחו"ל או המנהלים עסקים במקומות שונים בעולם, מוצאים בסיישל אפשרות נוחה מאד להקמת כלל האופרציה הניהולית של החברה שלהם. המיסוי האפסי, נוחות העבודה והממשקים האינטרנטיים, מאפשרים לכל אחד לנהל את החברה שלו מרחוק, גם אם אינו נמצא פיזי בסיישל.

רקע כללי על איי סיישל

איי סיישל היא מדינה המורכבת מארכיפלג של למעלה מ-110 איים קטנים הממוקמים באוקיינוס ההודי, צפונית למדגסקר. האי הגדול ביותר הוא "האי מאהה" בו שוכנת גם הבירה 'ויקטוריה' והוא גם המרכז הכלכלי העיקרי של המדינה. מאז שקיבלו את העצמאות מבריטניה בשנת 1976 , מתנהל במדינה משטר דמוקרטי שהשפה השולטת בו היא אנגלית (למרות שרוב האנשים מדברים גם צרפתית).

אזרחי סיישל התקיימו בעבר בעיקר מתיירות (כמה מהאיים הם היפים ביותר בעולם) ומדייג אך בשנים האחרונות חל מפנה חד והשקעות של חברות זרות וניתוב של הממשלה המקומית להשקעות אופשור במדינה, מובילים לשינוי המצב הכלכלי של החברה המקומית.

לצפייה במפת סיישל

מיסוי חברות באיי סיישל:

חברות זרות וחברות אופשור באיי סיישל, פטורות מתשלום מס חברות, מס הכנסה, מס על דיווידנדים ומיסים ידועים אחרים. למעט עלויות שנתיות של אחזקת החברה (אגרה שנתית וכדומה) , חברות זרות אינן משלמות מס על הכנסות שנעשו מחוץ לאיי סיישל – 0% מס.
הקמת חברה באיי סיישל, היא תהליך מורכב אך יש אפשרות לרכוש חברות מדף מוכנות שכבר נרשמו ברשם החברות המקומי ויכולות להתחיל לפעול תוך מספר ימים.
להקמת חברה בסיישל, פנו למומחים שלנו