הקמת חברה זרות במלטה:

עד שנת 1996, ניתן היה להקים חברת אופשור במלטה וחברות מסוג זה יכלו לפעול רק 10 שנים או עד ספטמבר 2004. חוק החברות החדש של מלטה מבדיל כיום בין חברות אופשור לבין חברות אונשור (חברות מקומיות). חברת אופשור נקראת International Holding Company (IHC) וחברה למסחר מקומית נקראת: International Trading Company (ITC) שהיא למעשה חברה מלטזית רגילה עם הבדלה קטנה שהפעילות שלה מתבצעת מחוץ למלטה ולא בתוך מלטה.דגל מלטה

חוק החברות במלטה מורכב משילוב של מספר חוקים מתחומים שונים אך כולם כפופים להסכמי המס של המדינה. יחד עם זאת, ישנה שמירה קפדנית על סודיות של בעלי חברות זרות וכל המפר את חוק הסודיות (כולל סודיות מקצועית) יעמוד לדין פלילי שעונשו המקסימלי, שנתיים בכלא.

מסחר ופעילות עסקית של חברת אופשור במלטה, כפופים למגבלות הבאות:
• כל הפעילות המסחרית של החברה הזרה חייבת להיות מחוץ למלטה
• החברה אינה רשאית לבצע פעולות מסחר עם תושבים או חברות במלטה
• החברה אינה רשאית לנהל אחזקות או שירותים לחברה מלטזית אחרת או לפעול כנאמן עבור חברות או אזרחים מלטזים.
• לחברה זרה במלטה אסור לעסוק במתן שירותים פיננסים

תהליך הקמת חברה במלטה, כרוך בהנפקת תעודת פטור מ"החטיבה לפיקוח על חברות" במלטה והפקדת תקנון החברה אצל רשם החברות המלטזי. החברה חייבת להציג כתובת משרד במלטה ולמנות מזכיר לחברה (או חברה מלטזית) שישמש כ"מנהל היחידה במלטה".

שמות לחברה במלטה כפופים למגבלות הבאות:

• כל שם זהה או דומה לשם של חברה המאוגדת כבר במלטה, אינו מקובל.
• שם חברה שלדעת רשם החברות עשוי לפגוע במישהו או בחברה, לא יאושר.
• שם החברה הזרה חייב להיות באותיות לטיניות.
• שם החברה הזרה חייב להסתיים עם המילה "מוגבלת" או בע"מ.

זהותו של בעלי החברה יכולה להישאר חסויה אך חובה לרשום נציג מורשה של החברה למקרה של פניות לנציגי החברה. הסודיות מובטחת כל עוד אין חשד לתמיכה בטרור או להלבנת הון.

המספר המינימלי של הדירקטורים בחברת אופשור במלטה, הוא אחד, שיכול להיות חברה או בן אדם. על מנת לקבל את כל ההטבות שמגיעות לחברת אופשור במלטה, רוב הדירקטוריון של החברה צריכים להתגורר במלטה או להיחשב כתושב, ויש צורך למנות גם מזכיר לחברה.

ההון המינימלי הרשום לחברה זרה הוא 500 לירות מלטזיות וההון המונפק המינימלי גם הוא יעמוד על 500 לירות מלטזיות, המניות יכולות להיסחר בכל מטבע וחברה רשאית לרשום סוגים שונים של מניות, אך מניות למוכ"ז אינן מותרות.

מיסוי חברות במלטה:

להלן פירוט דרכי המיסוי במלטה, אך יש לב שכל הרשום מטה, כפוף תמיד להסכמים להחלפת מידע בנושאי מיסוי ותכנון מס שחותמת מלטה עם מדינות אחרות.
• חברות אופשור משלמות תעריף קבוע של 5% מס על הכנסות שמגיעות מכל העולם.
• חברה מסוג ITC מוגדרת כחברה מלטזית המבצעת פעילות עסקית עם חברות מחוץ למלטה. חברה מסוג זה אינה יכולה להחזיק נכסים או הון במלטה.
• חברה מסוג IHC היא חברה שהפעילות שלה מוגבלת להשתתפות ואחזקה של הון זר ולהכנסות פסיביות אחרות דומות. חברה מסוג זו ממוסה באופן מיוחד המציג יתרון גדול שהמס הוא רק על החלק של האחזקה "participating holdings".

למרות שבאופן רשמי תשלום המס לחברות זרות במלטה עומד על 35%, המערכת המשפטית במדינה, מציעה מספר תוכניות של אשראי מוקדם והחזרים זמנים לבעלי מניות, שיכול להפחית את חבות המס לשיעור של 4.2% לחברת ITC ו 6.5% לחברת IHC.

למלטה יש רשת רחבה של הסכמים למניעת כפל מס, ויחד עם שיטות אחרות להקלה על נטל המס, מלטה היא בסיס איכותי ונחשב להקמת חברה זרה ויעד מועדף לאנשים שמבינים איך לבצע תכנון מס לחברות הפועלות בתחום של סחר בינלאומי.

רקע כללי על מלטה

הרפובליקה של מלטה מורכבת מארכיפלג של שלושה איים מיושבים:הממוקמים במרכז הים התיכון, כ -100 ק"מ מדרום איטליה ובערך 250 ק"מ מחופי ישראל. קצת יותר מ400,000 תושבים חיים במלטה על שטח קטן מאד שהופך את המדינה לאחת מהמדינות הצפופות בעולם. הדת הרשמית היא נוצרית קתולית אך ישנם גם כמה שאריות של מוסלמים מהתקופה בה המדינה האיים היו כבושים ע"י האימפריה העותמנית.

לצפייה במפת מלטה

ההיסטוריה ומבנה החוק המלטזי:

מלטה, היא מדינה עצמאית ריבונית שנהנית מיציבות פוליטית, כלכלית וחברתית. זוהי דמוקרטיה פרלמנטרית המבוססת על המודל הבריטי והיא חלק אינטגרלי של אירופה המערבית הן מבחינה פוליטית והן מבחינה תרבותית. מלטה חברה באו"ם וחברה מן המניין באיחוד האירופי ומקיימת יחסי ידידות עם מדינות רבות כולל עם ישראל.
בדומה לישראל, בראש מדינת מלטה עומד נשיא נבחר, אך הרשות המבצעת היא הממשלה שבראשה עומד ראש הממשלה (בדומה לישראל) אך בניגוד לישראל, החוק העליון של מלטה מבוסס על החוקה שמשלבת את עקרונות היסוד של יחסי הכוחות, שלטון החוק וזכויות האדם. למרות שהמערכת המשפטית מבוססת על קוד נפוליאון , לחוק הבריטי יש השפעה גדולה בכל הקשור לתחום המסחרי.

כלכלה ותשתית פיננסית במלטה:

המבנה הגיאוגרפי המיוחד של מלטה, יוצר נמלים טבעיים מהטובים שיש בים התיכון שמכניסים לא מעט כסף זר למדינה. אך התיירות היא עדיין אחד ממקורות ההכנסה החשובים של מלטה.
עם למעלה מ -100 שנות ניסיון מאחוריהם, הבנקים במלטה הם מוסדות פיננסים יעילים המשפרים ללא הרף את השירותים שהם מספקים. באופן כללי הסקטור של נותני השירותים במלטה פר נפש, הוא מהגדולים בעולם.
השינויים הגדולים בעולם לא פסחו על מלטה וגם היא הצטרפה למעגל המדינות המתפתחות שהתאימו עצמן לעידן הטכנולוגי. ההתאמות הללו הם אלו שמשכו לא מעט משקיעים זרים וחברות זרות להשקיע במדינה ולהכניס לה מט"ח.
המטבע המקורי של מלטה הוא הלירה המלטזית אך מ2008 השימוש ביורו הפך להיות השימוש העיקרי בסקטור העסקי.

לפרטים נוספים על הקמת חברה במלטה, צרו קשר עם מחלקת המכירות שלנו , ואנו נשמח לתת לכם פרטים נוספים.