גדל ליכטנשטיין
דגל ליכטנשטיין

הקמת חברה בליכטנשטיין מבוססת על חוק האישים וחברות מ-1926. ליכטנשטיין היא אחת המדינות היחידות באירופה בה קיים חוק ייחודי לרישום קרנות. שפת המסמכים לרישום חברה בנסיכות היא גרמנית, אך ניתן להביא גם תרגומים משפות זרות.

סוגי החברות הזרות המשמשים לסחר בינלאומי והשקעות הם:

 • חברה זרה מוגבלת ע"י מניות
 • חברה ממסדית, נסחר או לא, בלי מניות
 • חברת בסיס
 • חברה פרטית מוגבלת ללא מניות
 • קרן רשומה
 • קרן

לאחרונה (ינואר 2011) הוציאה ליכטנשטיין חוק חברות מחודש ותחרותי שמטרתו למשוך אליה כמה שיותר חברות זרות. החוק החדש קבע מס חברות קבוע של 12.5% (כמו באירלנד) על כל סוגי החברות. להרחבה על החוק, כנסו לכתבה זו

אחת מהאטרקציות העיקריות בליכטנשטיין היא חוק חברות גמיש במיוחד, שמאפשר הקמת כל סוג של ארגון חוקי שמוכר תחת חוק כלשהו של אזור שיפוט בעולם. שלושת סוגים העיקריים של יחידות מסחריות שבשימוש בליכטנשטיין הם: (1) ממסדית; (2) ביסוסית; (3) חברה מוגבלת ע"י מניות.

היישות הכלכלית המעניינת ביותר למטרות מס היא: ממסדית, שבדרך כלל נמצא בשימוש ע"י חברות זרות כחברה נוספת המוחזקת בחו"ל. חברה ממסדית היא חברה זרה שאין בה חברים, משתתפים או בעלי מניות, והיא למעשה חיבור של חברה ביסוסית לחברה מוגבלת ע"י מניות. זוהי יישות פיננסית מקובלת ונפוצה מאד בליכטנשטיין משום שהיא חופשייה לנהל כל סוג של עסקים, כולל פעולות לא-סחירות כמו החזקה של השקעות פסיביות.

הקמת חברה ביסוסית בליכטנשטיין מיועדת בעיקר לחברה משפחתית או למלכ"ר או לחברה ללא-סחירות, חברה ביסוסית אינה מתאימה לניהול עסק מסחרי שאמור להרוויח כסף. זה יכול להיות לשם החזקת נכס כלשהו (asset), נכס נדל"ן או מניות בחברה אחרת. חברת ביסוס בליכטנשטיין, אינה כפופה או חייבת כל סוג של מס הכנסה, מס ייבוא, מס רכוש, מיסי העברות או מיסי ירושה כלשהם בליכטנשטיין.

מסחר ופעילות עסקית בליכטנשטיין כפופים למגבלות הבאות:

כל חברה רשומה בליכטנשטיין או קרן או כל גוף גוף מסחרי כלשהו, לא יוכל לעסוק ב: מתן שירותי בנקאות, ביטוח, מתן ערבויות, חידוש ביטוח, ניהול קרנות, תוכניות השקעה קולקטיביות או כל פעילות אחרת שתרמוז על שיתוף פעולה עם בנקים או תעשיית כספים, אלא אם יקבלו אישור מיוחד.

הקמת חברה זרה בליכטנשטיין מחייבת הימצאות של נציג מקומי בנסיכות ובנוסף, ישנם דרישות להציג לרשם החברות את הפרטים הבאים:

 • השם המבוקש של החברה.
 • ההון המשותף של החברה + חלוקת ההון וסוג המניות.
 • הצהרת הון מינימלי ששולם לבנק בליכטנשטיין או בשוויץ.
 • שמות, כתובות ואזרחויות של מנהלים ווידוא שהם רשאים לפעול כמנהלים.
 • שמות, כתובות ואזרחויות של בעלי מניות בחברה.
 • ווידוא של נציג מקומי בליכטנשטיין, כתובותו ופרטיו המלאים.

לעיתים רחוקות ניתן לרכוש "חברות מדף" בליכטנשטיין

שם החברה בליכטנשטיין כפוף לתנאים הבאים:

 • שם החברה הזרה יכול להיות בכל שפה המשתמשת באלפבית לטיני, אבל רישום ציבורי חייב תרגום לגרמנית.
 • שם, הזהה או דומה לשם קיים, לא מקובל.
 • שם כללי, שידוע שקיים במקום אחר, לא מקובל.
 • שם המרמז על פטרונות ממשלתית, אסור להשתמש.
 • לרשם החברות יש אפשרות לפסול שמות חברה לפי דעתו.
 • השמות הבאים או נגררות או פעלים של השמות הבאים, דורשים אישור מיוחד: Bank, Building Society, Savings, Insurance, Assurance, Reinsurance, Fund Management, Investment Fund, Liechtenstein, State, Country, Municipality, Principality, Red Cross
 • השם חייב להסתיים באחת מהסיומות הבאות המעידות על אחריות מוגבלת: Aktiengesellschaft or AG; Gesellschaft mit beschrankter Haftung or GmbH; Anstalt or Est

המספר המינימלי של מנהלים / בעלי מניות של חברה עם אחריות מוגבלת הוא אחד כאשר המנהל יכול להיות אדם פרטי או חברה. לחברת "ביסוסית" בליכטנשטיין אין חבר מנהלים אך יש הצבעה על איגוד הביסוס. מנהלים (חברי האיגוד) יכולים להיות אנשים אמיתיים או חברות בעלי כל אזרחות כאשר לפחות מנהל אחד (חבר או איגוד) חייב להיות אדם ממשי תושב ליכטנשטיין שמוסמך לפעול בשם החברה. המושג המוכר בעולם שנקרא "מזכיר החברה", לא מוכר בנסיכות ליכטנשטיין.

מספר מינימלי של בעלי מניות/שותפים שווים/תורמים מכל יחידה כלכלית (חברה) בליכטנשטיין, הוא אחד.

להלן סוגי המניות המאושרות בליכטנשטיין:

 • חברה מוגבלת ע"י מניות יכולה לרשום מניות בכורה, מניות ללא ערך נקוב, או מניות ללא ערך או בעלי זכויות הצבעה מיוחדים.
 • חברות אחרות או נאמנות, לא מורשים להנפיק מניות, וזכויות בעלי המניות רשומים בשטר קניין או חוק עזר. מספר מינימלי של חברים בחברה פרטית מוגבלת ללא מניות הוא שתיים.

מיסוי ועלויות שנתיות של הקמת חברה זרה בליכטנשטיין:

תשלומי מיסים של חברות תלויים בסוג החברה:

 • חברה מוגבלת ע"י מניות משלמת 4% מס על רווח ומס הון שנתי של 0.1% מערך הנטו של החברה. תשלום שנתי מינימלי הוא 1000 CHF.
 • חברה ממסדית רווחית או לא רווחית, לא תשלם מס על הרווחים שלה, אך תשלם מס הון שנתי של 0.1% מערך הנטו של החברה ותשלום שנתי של 1000 CHF.
 • חברה ביסוסית, גם היא לא תשלם מס, אבל חייבת בתשלום מס הון שנתי של 0.1% מערך הנטו של החברה. מינימום שנתי: 1000 CHF.
 • נאמנות משלמת מס שנתי מינימלי של 1000 CHF או 0.1% מערך הנטו של החברה..

רקע כללי על ליכטנשטיין:

נסיכות ליכטנשטיין משתרעת באזור נהר הריין העליון בין הקנטון השוויצרי של "סנט גל" ואזור הפדראלי האוסטרי "וורריברג". בערך 75 מייל או 90 דקות נסיעה מציריך שם נמצא נמל התעופה הבינלאומי הקרוב ביותר. זאת המדינה הרביעית הקטנה ביותר באירופה עם שטח של 159 קמ"ר. וואדוז היא גם בירת הנסיכות וגם מיקום הממשלה והטפוגרפיה בעיקרה הררית למעט השטחים באיזור נהר הריין שאלו האיזורים הפופלאריים יותר למחייה.

לצפייה במפת ליכטנשטיין

רקע כללי על ליכטנשטיין:

ההיסטוריה של ליכטנשטיין חוזרת אחורה עד שנת 1712, כשמשפחת הנסיכים מליכטנשטיין קיבלה את התואר "לורד של שלנברג ונסיכות של וואדוז".

נסיכות ליכטנשטיין, כמו שכנותיה, נטראלית מבחינה פוליטית. לפי החוקה שאומצה ב-1921, מערכת פוליטית של ליכטנשטיין היא מונרכיה חוקתית נורשת עם נסיך בראש המדינה ופרלמנט שנבחר באופן דמוקרטי. בפרלמנט (דיאט) 25 חברים נבחרים שממליצים על ראש הממשלה, סגנו ושלושת יועציו שמרכיבים את הממשלה . אלו לא חברים בפרלמנט. ליכטנשטיין חברה מן המניין באו"ם, בהתאחדות האירופאית לסחר חופשי (EFTA) ובאיחוד ארופי (EU), אך חברות זו אינה משפיעה על המדיניות הכלכלית המקומית.

מערכת החוק בליכטנשטיין היא חוקה אזרחית המבוססת על החוקה השוויצרית, האוסטרית והגרמנית עם הסתייגויות מקומיות.

כלכלה ותשתיות בליכטנשטיין:

הכלכלה בליכטנשטיין קרובה ודומה מאוד לזו של שוויץ עד רמה כזו שבמעברי הגבול בין המדינות אין בדיקות מכס או בדיקות בטחוניות.

בדומה לשווייץ, בנקאות ושירותים פיננסיים הם התעשייה העיקרית של ליכטנשטיין, ובתוך תעשייה זו ישנה רמה גבוהה של סודיות, עם סנקציות חמורות המופעלות על מפירי סודיות. שילוב של חוקי מיסוי, מהלך ליבראלי של הפעלת חברות וסודיות בנקאית מוגנת היטב, הופכים את ליכטנשטיין לאטרקטיבית מאוד כמרכז עיסקי בינלאומי כשהמטבע הרשמי של ליכטנשטיין הוא פרנק שוויצרי.

ישנם מספר טפסים נוספים שבעלי החברה החדשה צריכים לספק גם לרשם החברות וגם לרשויות המס בליכטנשטיין, הטפסים הללו נמצאים במשרדי קומפני אקספרס ופתיחת חברה חדשה בליכטנשטיין תתאפשר ביתר קלות על ידי חברתינו. ע"מ לקבל פרטים נוספים על הקמת חברה בליכטנשטיין, צרו קשר עוד היום ונשמח לעזור לכם.