הקמת חברה בהונגריה:

דגל הונגריה
דגל הונגריה

הונגריה היא יעד אטרקטיבי לישראלים רבים המנסים לבצע פעולות מסחר בשוק המזרח אירופי. כחברה באיחוד האירופאי, חברה הונגרית פטורה ממיסוי בתוך אירופה.

ניתן להקים חברות מ-2 סוגים עיקריים בהונגריה (KFT, RT) ובשני הסוגים חייבים לרשום אזרח (לא חברה) כבעלי החברה. ישראלים וזרים אחרים, המעוניינים בהקמת חברה בהונגריה, חייבים לרשום משרד מקומי כנציג החברה בהונגריה וישנה חובת הצגת דוחות כספיים בכל סוף שנה לנציגי הממשל בהונגריה.

חברות זרות בהונגריה משלמות מס בערך משתנה שנע בין 10% ל-16% תלוי בסוג החברה והכנסותיה.מע"מ בהונגריה נע בין 18% במקרים של מוצרי מזון ועד 27% מע"מ על מוצרי יוקרה. על תרופות וספרי קריאה מוטל מס של 5% בלבד.

לישראל ולהונגריה יש הסכם למניעת כפל מס הכולל בתוכו הסדרי מיסוי בין המדינות והסכם DTA להחלפת מידע מיסוי בין המדינות.

רקע כללי על הונגריה:

הונגריה (הרפובליקה ההונגרית) היא אחת ממדינות אירופה ללא מוצא ימי. המדינה ממוקמת במרכז אירופה ובעלת לא פחות מ-7 גבולות יבשתיים עם מדינות שכנות. מאז 1990 הונגריה היא מדינה דמוקרטית רב מפלגתית ומ-2004 הונגריה גם חברה מן המנין באיחוד האירופי. מאז פירוק ברית המועצות, הכלכלה בהונגריה מתבססת על כלכלת שוק חופשי ומתחזקת משנה לשנה. בהונגריה השקעות ובעלויות זרות מרובות, בהיקף של למעלה מ- 200 מיליארד דולר.

לצפייה במפת הונגריה

לפרטים נוספים על הקמת חברה בהונגריה, פנו אלינו