הולנד היא אחת המדינות הקטנות באירופה והצפופות ביותר בעולם. המדינה ממוקמת בצפון מזרח אירופה וגובלת בבלגיה וגרמניה ומנהלת את אחת הכלכלות החזקות בעולם. השם הולנד נפוץ מאד בשפה העברית אך למעשה זהו שמו של מחוז אחד מתוך 12 מחוזות המרכיבים את הממלכה ההולנדית הקרויה בפי רוב "נדרלנד" Netherland. פירוש המילה הוא ארצות השפלה שהם למעשה כל המחוזות של הולנד בתוספת איים שנמצאים בשליטת הולנד וממוקמים באיים הקריביים.

הקמת חברה בהולנד
דגל הולנד

כלכלת הולנד:
עם תמ"ג של מעל 920,000 מיליון דולרים כלכלת הולנד הינה אחת המשגשגות והמובילות באירופה ובעולם כולו. ממשלת הולנד היתה אחת מהיוזמות הראשיות להקמת האיחוד האירופי וגם כיום הינה חברה מובילה באיחוד האירופאי. המטבע כיום הוא כמובן האירו והכנסות המדינה מגיעות בעיקר מתעשייה כבדה, היי-טק (חברות מובילות בעולם בתחום), תיירות (הולנד היתה מהראשונות בעולם למסחר את הסמים הקלים והביאה בשל כך המון תיירים) ומסחר ימי (נמל רוטרדם הוא הגדול ביותר באירופה ומהווה נקודת כניסה ויציאה של אלפי ספינות המגיעות מכל העולם).

פתיחת חברה בהולנד:

אזרחים ישראלים וחברות יכולים לפתוח חברה בהולנד ולהחזיק במניות החברה בבעלות מלאה או בעלות חלקית. אין חובת רישום בעל מניות מקומי או אפילו דירקטור מקומי, אך יש צורך בכתובת מקומית לקבלת דואר (מסופק בעת הקמת החברה דרך קומפני אקספרס).
מס החברות בהולנד עומד על 25% לחברות עם מחזור הכנסות עד 200,000 אירו, ו20% לחברות הולנדיות עם מחזור של מעל 200,000 אירו בשנה.

מגבלות על חברה בהולנד:

  • חברה המתעדת לעסוק בתחומי הביטוח או הפיננסים (כבנק או מוסד פיננסי), חייבת באישור מיוחד של רשם החברות בהולנד.
  • שם החברה יכול להיות באנגלית או הולנדית בלבד.
  • כל שם המצביע על פעילות לא חוקית או קשור למלוכה המקומית בהולנד או לממשלה, אסור בשימוש.
  • מעבר לכך, אין הגבלות מיוחדות עבור חברה בהולנד.
  • הפרטים על בעלי החברה בהולנד עשויים להיות חשופים למבקשי המידע.

הסכם למניעת כפל מס – ישראל הולנד

הסכם למניעת כפלי מס בין הולנד לישראל נחתם עוד בשנת 1973 אך הנוסח האחרון עודכן ב 1996 ומטרתו העיקרית הינה לייצר שיווין במיסוי של אזרחי 2 המדינות.
וכך למעשה, תושב ישראל המייצר הכנסות בהולנד, רשות המיסים בישראל תאפשר זיכוי מהמס המתחייב בישראל בשווי המס ששולם בהולנד, עד לתקרת המס אשר הכנסה זו תהא חייבת במס בישראל. דיווידנד המועבר באמצעות חברה הולנדית לחברה תושבת ישראל המחזיקה בלפחות 25% מכוח ההצבעה של החברה ההולנדית, לא יהיה ניתן למסות את הדיווידנד בישראל וסכום הדיווידנד יצא מבסיס המס בישראל.
וההיפך, אזרח הולנדי תושב המדינה אשר הפיק הכנסות החייבות במס בישראל ועליהן שילם מס בישראל, יהיה זכאי לניכוי מס חברות בהתאם לחוקי המס בהולנד עד לתקרת המס אשר היה מחוייב בהולנד בגין אותה הכנסה.

לצורך פתיחת חברה בהולנד תזדקקו להגיע אל משרדנו עם דרכון ומסמכים שנבקש מכם בשיחה טלפונית. אין צורך לטוס להולנד וכל אימות המסמכים ותהליך פתיחת החברה בהולנד נעשה ע"י הצוות שלנו עבורכם.