רישום חברה באנגליה:

רישום חברות באנגליה מתבסס על חוק החברות האנגלי מ-1985 (המתוקן) וניתן לרשום חברה פרטית או חברה ציבורית. לכל חברה אנגלית יש את אותם זכויות כמו לאזרח מן השורה ולמרות שאין חוק המסדיר את עניין מסירת מידע על לקוחות, כל אנשי המקצוע העוסקים בתחום שומרים בקנאות על הפרטים של בעלי נכסים או חשבונות בנק באנגליה.

דגל אנגליה
דגל אנגליה

מס החברות באנגליה התעדכן בשנים האחרונות מספר פעמים ונכון לשנת 2016 עומד על 20% (אחרי שירד מערכים של 24% בשנת 2013).

תהליך הקמת חברה באנגליה מחייב הגשת מזכר חברה ותקנון התאגדות בו רשום גם הכתובת של החברה באנגליה ואישור על תשלומי האגרה השונים. בחלק מהמקרים ניתן לרכוש חברות מדף באנגליה ורוב החברות נרשמות תחת מערכת הרישום של לונדון. אמנם ניתן להירשם גם באדינבורו וגם בקארדיף שבווילס, אך רוב אנשי העסקים אינם מוותרים על הפשטות והמהירות שבה ניתן לרשום חברה במחוז של לונדון.

רקע כללי על אנגליה:

הממלכה הבריטית המאוחדת כוללת בתוכה בערך 4000 איים שונים כולל אנגליה, אירלנד סקוטלנד ווילס, כל אחת ממדינות אלו הינה ישות פוליטית ומדינית עצמאית עם קשר חם והדוק לממלכה הבריטית. אנגליה משתרעת על 244,100 אלף ק"מ שבהם חיים למעלה מ-60 מיליון איש. 9 מיליון מתוכם גרים בלונדון רבתי והשפה המדוברת במדינה היא כמובן אנגלית אך ניתן להבדיל בין המבטאים הקיצוניים באזורים מסוימים.

לצפייה במפת אנגליה

קצת היסטוריה ומבנה חוקתי:

הממלכה האנגלית המאוחדת היא מונרכיה חוקתית העוברת בירושה כשבראש המדינה עומדת כיום המלכה אליזבת השנייה, שעלתה לשלטון ב -6 בפברואר 1952. בית המחוקקים (הפרלמנט הבריטי) מורכב משני "בתים" שהם בעצם שני חלקים של הפרלמנט שנקראים: הבית העליון או "בית הלורדים", והבית התחתון או בשמו "בית הנבחרים". בסה"כ ישנם 651 מושבים בפרלמנט הבריטי והוא מורכב מ 524 אנגלים, 72 סקוטים, 38 ווילסים ו-17 צפון אירים שכל אחד מהם נבחר ע"פ מחוז הבחירה שלהם.

בראש המדינה עומדת המלכה שהיא גם ראש הרשות השופטת וראש הכנסייה האנגליקנית והמפקד העליון של הצבא הבריטי, אך תפקידה הוא סמלי בלבד והכוח האמיתי מופקד בידיו של ראש הממשלה. הבחירות לממשלה נערכות בכל 5 שנים והמפלגות המובילות הם מפלגת הלייבור (מרכז שמאל), המפלגה השמרנית (ימין) והדמוקרטית ליברלית (מרכז) המנצח בבחירות (אפילו על חודו של קול) רשאי להקים את הממשלה.

כלכלה ותשתית באנגליה:

בריטניה היא אחת המעצמות הגדולות בעולם המסחר והמרכזים הפיננסיים, כלכלת המדינה מדורגת כאחת הגדולות אירופה. התעשייה הכבדה ובכלל זה ייצור פלדה ובניית ספינות, הייתה הבסיס להתפתחות האנגלית בתחילת המאה אך בשנים האחרונות הוחלפה התעשייה הכבדה במפעלי הייטק כגון ייצור מטוסי מנוע, ייצור המכונית, אלקטרוניקה ותרופות.

באנגליה קיימים מרבצי פחם גדולים, גז טבעי ומאגרי נפט וייצור האנרגיה מהווה 12% מהתוצר הלאומי, אחד הגבוהים לאומה מתועשת. ספקיות שירותים לתעשייה בעיקר בנקים, חברות ביטוח ושירותים פיננסיים אחרים, מהווים גם הם חלק גדול מהתמ"ג.

לונדון היא אחת משלושת המרכזים הפיננסים המובילים בעולם (יחד עם טוקיו וניו יורק) בעיקר עבור תחומי הבנקאות, הביטוח והשירותים הפיננסיים. יחד עם עובדה שמדובר במדינה יציבה דוברת אנגלית בעלת תשתית תקשורת מעולה ושלושה שדות תעופה בינלאומיים, אין ספק שמדובר במקום טוב להתמקם בו מבחינה עסקית. לאחרונה אנגליה הצטרפה באופן רשמי לאירופה גם דרך היבשה בעזרת מנהרת הרכבות המקשרות את לונדון ושאר הערים לבריסל, פריז ושאר אירופה. המטבע האנגלי הוא ליש"ט (או פאונד) והוא מחולק ל-100 פני.

לפרטים נוספים על הקמת חברה באנגליה, צרו קשר