הקמת חברה באירלנד:

דגל אירלנד
דגל אירלנד

רישום חברות זרות באירלנד אינו תהליך פשוט אך מאפשר לבעלי החברה לקבל את כל הזכויות המגיעות לאזרח אירי רגיל. אזרחים זרים המעוניינים לרשום חברה באירלנד יכולים להקים חברה משלושה סוגים שונים:

Public Companies
Private Limited Companies
Private Unlimited Companies

תהליך הקמת חברה זרה באירלנד יכול לקחת מספר ימים ומצריך העברה של מסמכי החברה יחד עם טפסים של רשם החברות המקומי בנוסף לכתובת דואר מקומית ונציג מקומי הרשום כנציג של החברה באירלנד (ניתן לקבל דרכינו). רישום בעלי החברה גלוי לכל וניתן אך ורק בני אדם כבעלי מניות בחברה הזרה (לא חברות). אין אפשרות לרכישה של חברות מדף.

ישנם כמה מגבלות על בחירת השם לחברה הזרה המוקמת שבעיקרן מתמקדים באיסור על שמות מטעים או שעלולים להטעות. כמו כן, חברות העוסקות ב: מתן הלוואות, ביטוח, ביטחון, אוניברסיטה, השקעות בנק, או כל דבר הקשור בקרנות נאמנות, חייבים לקבל אישור מיוחד ע"מ לפעול באירלנד.

מיסוי חברות באירלנד:

מס החברות באירלנד הוא מהנמוכים ביותר באירופה ועומד כיום על 12.5% בלבד (חצי מהמשולם בישראל). בנוסף, לאירלנד יש רשת של הסכמים בינלאומיים למניעת כפל מס עם למעלה מ-20 מדינות שונות (בינהם: אוסטריה, אוסטרליה, הולנד, שוודיה, רוסיה, קוריאה, לוכסמבורג, פורטוגל, ארה"ב ועוד..). המיסוי הנמוך יחד עם תשתיות שירותים נוחים באנגלית, גרמו לעשרות חברות ענק להעביר את מרכז פעילותם לאירלנד (גוגל לדוגמא). יחד עם תכנון מס נכון ומורכב, חברות אלו מצליחות לחסוך מיליוני דולרים בכל שנה.

רקע כללי על אירלנד:

במשך מאות שנים היתה אירלנד חלק מאנגליה הגדולה עד שבשנת 1922 לאחר מלחמה של 3 שנים, קיבלה אירלנד את עצמאותה וחולקה לאיזור דבלין וצפון אילנד שהוא האזור הכפרי יותר. עם אי בגודל 84,000 קמ"ר ואוכלוסיה של כמעט 5 מיליון תושבים, העצמאות המלאה מהאנגלים התרחשה רק ב1949 ולמרות זאת, האירים עדיין אינם שלמים לחלוטין עם חלוקת המדינה שלהם. צפון אירלנד עדין נמצאת תחת שלטון אנגלי וחילוקי דעות דתיים ופוליטיים מהדהדים מידי פעם בשטח המדינה.

באירלנד שוררת דמוקרטיה פרלמנטרית הנשלטת ע"י נשיא שנבחר לתקופה של 7 שנים והיא חברה מן המנין באיחוד האירופי. השפה השלטת היא כמובן אנגלית אך בחלקים קטנים של המדינה עדיין אפשר לשמוע קלטית אירית כשפה עיקרית.

לצפייה במפת אירלנד

כלכלה ותשתיות באירלנד:

הכלכלה האירית שבעבר הסתמכה על חקלאות, עברה לתעשייה הכבדה. מפעלי תעשייה גדולים שהוקמו במרכזים עירוניים שינו את פני החברה האירית עד לרמה ש40% מהתוצא הלאומי הגיע ממפעלי תעשייה.

לאחר קריסה של הכלכלה האירית בסוף שנות השמונים של המאה הקודמת, חלו כמה שינויים מערכתיים שמשכו אל אירלנד הרבה מאד השקעות זרות. הורדת מיסים מצד אחד והשקעה בתשתיות ובחינוך, הובילו לפריחה מחודשת של הכלכלה האירית, הקמת חברות זרות רבות ולשינוי פני התוצר הלאומי שרובו כיום מסתמך על שירותים.

לפרטים נוספים על רישום חברה באירלנד או בכל מקום אחר בעולם, צרו קשר עם המומחים שלנו