על-מנת לפתוח חשבון בנק בחו"ל יש צורך בדרכון תקף ובמספר מסמכים נוספים, תלוי בסוג החשבון ובבנק בו נפתח החשבון.

באופן עקרוני, ניתן לפתוח חשבון בנק ברוב הבנקים הבינלאומיים באירופה, ארה"ב, אפריקה והמזרח הרחוק. בחלק מהבנקים יש צורך להגיע פיזית אל סניף הבנק ולהזדהות מול פקיד הבנק, אך בבנקים מסויימים בחו"ל ניתן לפתוח חשבון בנק זר גם על-ידי זיהוי של "נציג מורשה" של הבנק הנקרא: Introducer שאינו נמצא בסניף הבנק. אלו רשאים לזהות לקוח עבור הבנק, ולפתוח עבורו את החשבון.

שימוש ב"נציג מורשה" מאפשר לכל אזרח עם דרכון בתוקף לפתוח חשבון בנק בינלאומי במספר בנקים בחו"ל. לכל בנק יש רשימת דרישות ורשימת טפסים שצריך למלא אותם ולחתום עליהם בליווי ונוכחות הנציג המורשה מטעם הבנק. בסיום החתימות, נשלחים המסמכים החתומים לסניף המרכזי של הבנק בחו"ל, שם הם עוברים תהליך של אימות נוסף ואישור סופי.

לאחר שהאישור מתקבל, מועבר ללקוח מספר חשבון הבנק וכרטיסי האשראי / דביט שהזמין במהלך הרכישה. בחלק מהבנקים יועבר גם קוד משתמש לשימוש באתר האינטרנט של הבנק ע"מ לבצע העברות ופעילות אחרת באמצעות האינטרנט בלבד.

חשבון בנק עסקי בחו"ל

פתיחת חשבון בנק עבור חברה בע"מ עלול להפוך למורכבת יותר אך אם מבצעים זאת נכון, ניתן לסיימה במהירות וביעילות.

התהליך של פתיחת חשבון בנק עבור חברה, דומה מאד לחשבון פרטי אך במקרים אלו, רוב הבנקים ירצו לדעת מראש מהו "נתיב הכסף". כלומר, מאין יגיעו תשלומים אל החברה בע"מ ועבור מה החברה משלמת. בנוסף, הבנקים ירצו לדעת מיהם המוטבים בחברה ומה מוצאם. בשל הרגולציה הגוברת על הבנקים וההסכמים הבינלאומיים למניעת הלבנת הון וטרור, הבנקים בחו"ל חייבים לקבל פרטים אלו ולשמרם.

חברת קומפני אקספרס פותחת חשבונות בנק במספר רב של בנקים בחו"ל. צרו קשר לפרטים.