הרפורמה במיסוי האמריקאי שיוזמת ממשלת ארה"ב, הינה מהפכנית ורדיקלית אך יש לה הרבה יתרונות בטווח הארוך. חוק הקיצוצים והמשרות (השם הרשמי של החוק), יבצע רפורמה מקיפה במיסוי החברות בארה"ב ויפחית את המיסוי ל20% בלבד ולטווח ארוך,הרפורמה תספק דחיפה ארוכת טווח למשק ולשכר הממומצע ותיצור כמעט מיליון משרות חדשות. כך על פי ניתוח של קרן המס האמריקאית.

ע"פ קרן המס, התוכנית "תפחית משמעותית את שיעורי המס השוליים ואת עלות ההון, אשר תביא לעלייה בתוצר המקומי הגולמי בשיעור של 3.9% בטווח הארוך, ועלייה של -3.1% בשכר."

בהתייחס לשינויי המס הפרטני ומס החברות בארה"ב, הניתוח מצא כי ההכנסות ממיסים יכולים לצמוח בכ 4.4% כתוצאה מקיצוץ מס הכנסה מתוכנן. התוכנית תוביל גם ליצירת כ-975,000 משרות חדשות במשרה מלאה, כך על פי הדו"ח המפורט של הקרן.

אם מפרקים את השינויים וההשפעות על בסיס מדינות בתוך ארה"ב, קליפורניה תהיה המרוויחה העיקרית במונחים של מקומות עבודה חדשים שייווצרו (מוערך 111,108 מקומות עבודה חדשים במהלך 10 השנים הבאות). בני המעמד הבינוני בניו-המפשיר יראו את העלייה הגדולה ביותר במשכורת שלהם (ממוצע של 3,355$ תוספת לשכר על פני 10 שנים) ואילו העובדים במדינות כמו מיסיסיפי ולואיזיאנה ייהנו הכי פחות: עם עליית שכר ממוצעת של 1,808 דולר ו -1,857 דולר, בהתאמה.

הרפורמה במס החברות בארה"ב, מביאה לשינוי גישה של הממשל ומטרתה העיקרית הינה "להחזיר" את המפעלים היצרניים ואת חברות ההיי-טק הגדולות, חזרה לגבולות ארה"ב. במידה והחוק יאושר ויעבור בפרלמנט, אזי אנו צפויים לגל של חברות זרות שיעבירו את הפעילות שלהם לארה"ב ממש בקרוב.