לוקסמבורג מקדמת הטבת מס משמעותית לחברות היי-טק זרות (וישראליות) שיעבירו את הפעילות שלהן למדינה. ע"פ ההצעה שהונחה בבית הנבחרים, חברות טכנולוגיה שיעבירו את הקניין הרוחני שלהם ללוקסמבורג יוכלו לשלם כ 5% מס בלבד בממוצע, כ- 80% הנחה מהמיסוי הקיים כיום.

אם הצעה זו תאושר, היא תהווה תחרות גבוהה למיסוי הייחודי לחברות היי-טק שנקבע בישראל (בין 12% ל 6% ) ולחברות זרות אחרות בעולם. העובדה הזו מרגיזה את ארגון ה OECD ומדינות החברות בו שמנסות לתקן את נושא הטיית הרווח ( BEPS ) למדינות עם מיסוי נמוך ומנסות למנוע אותו בשנים האחרונות, ולכן הארגון מתנגד נחרצות להצעת החוק הזו.

בשל חוקי ה BEPS האוסרים על תכנון מס לא לגיטימי, חברות זרות לא יוכלו רק לרשום את הקניין הרוחני במדינה ע"מ ליהנות מהטבת המס, אלא גם יצטרכו להעביר חלק משלבי הפיתוח ללוקסמבורג עצמה. מהלך שכזה יעזור למדינה לייצר עוד מקומות עבודה איכותיים ויוקרתיים וגם ישפר במקצת את תשלומי המס של המדינה.

לוקסמבורג היתה ידועה במשך שנים כמרכז פיננסי מוביל בעיקר לתחום הבנקאות והביטוח, תחומים המוגדרים כאפורים וחסרי חדשנות. הטבות מס ניתנו תמיד לחברות בלוקסמבורג אך כעת, השינוי שמנסה להוביל המדינה אמור לעזור לה להציג פנים חדשניות ומתפתחות המאפשרות למשוך חברות חדשניות יותר המספקות עבודה לכח אדם איכותי יותר.